Ադրբեջանում ընթանում է մոլորվելու հետևանքով գերեվարված Ռաշիդ Բեգլարյանի դեմ շինծու գործով դատավարությունը 07/12/2024 11:47 | Դատական ռեպորտաժներ
Ադրբեջանի Սաբունչիի շրջանային դատարանում ընթանում է ադրբեջանցիների կողմից ապօրինաբար գերեվարված Ռաշիդ Բեգլարյանի դեմ շինծու գործով դատավարությունը։ Նիստը նախագահում է Վարանդայի ռազմական դատարանի դատավոր Ալի Սուլեյմանովը։
Ռաշիդ Բեգլարյանը 2023-ի օգոստոսի 1-ին տեղանքում մոլորվելու հետևանքով հայտնվել էր Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում և գերեվարվել։ Ադրբեջանի իշխանությունները նրա դեմ շինծու գործով հետապնդումներ են իրականացնում՝ նրան մեղադրելով իբրև թե Խոջալույում տեղի ունեցած դեպքերին մասնակցելու մեջ։

В Азербайджане начался постановочный суд над заблудившимся арцахцем Рашидом Бегларяном 07/12/2024   11:58  |  Судебный репортаж
В Сабунчинском районном суде Азербайджана сегодня начался постановочный судебный процесс над захваченным азербайджанцами в плен и незаконно удерживаемым  Рашидом Бегларяном. Т.н. заседание проходит под председательством судьи Физулинского(Варданда) военного суда Али Сулейманова, сообщают местные СМИ.
Рашид Бегларян 1 августа 2023 года заблудился и оказался на подконтрольной Азербайджану территории, где его взяли в плен. Власти Азербайджана осуществляют преследование по сфабрикованному против него делу, обвиняя его якобы в участии в событиях в Ходжалу.
12:13 11/07/2024  |  Лента новостейРодные погибших во время сентябрьской агрессии Баку против Арцаха требуют доставки тел своих сыновей в Армению