ՌԴ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հետ մեր շփումների ֆորմատը փոքր–ինչ փոփոխվել է, սակայն պահպանվում է. Հակոբ Արշակյան 07/12/2024 13:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Ես ՌԴ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահն եմ, մեր շփումների ֆորմատը փոքր–ինչ փոփոխվել է, սակայն պահպանվել են։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը։
Անդրադառանոլվ ՌԴ կատարած այցին՝ նա նշեց, որ խոսակցությունը բոլոր ուղղություններով բաց և թափանցիկ են։
«Մենք բազմիցս հայտարարել ենք, որ կան հարցրեր, որոնց պատասխաններն ակնկալում ենք, և կան խնդիրներ հարաբերությունների մեջ։ Կարծում եմ` դրանք բաց հարցեր են, որոնք քննարկում ենք` կապված թե՛ ՀԱՊԿ գործունեության հետ, թե՛ միջազգային պայմանագրերի կատարման ընթացքի հետ, թե՛ ՀՀ անվտանգային միջավայրի, թե՛ 2020 թ. նոյեմբերի 9–ի փաստաթղթի կետերի կատարման և չկատարման հետ։ Դրանց մասին ամենօրյա ռեժիմով հայտարարությունները բաց ֆորմատով են տեղի ունենում»,–ասաց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը։

Вице-спикер НС Армении: формат контактов с межпарламентской комиссией по сотрудничеству с РФ несколько изменился, но они сохраняются 07/12/2024   13:16  |  Лента новостей
Я являюсь сопредседателем межпарламентской комиссии по сотрудничеству Федерального Собрания России и Национального Собрания Армении, формат наших контактов несколько изменился, но они сохраняются, заявил в беседе с журналистами в НС заявил вице-спикер НС Акоп Аршакян.
Комментируя свой визит в РФ, Аршакян отметил, что переговоры по всем направлениям открытые и прозрачные.
"Мы неоднократно заявляли, что есть вопросы, ответы на которые мы рассчитываем получить, и есть проблемы в отношениях. Полагаю, что это открытые вопросы, по которым ведется дискуссия; они связаны как с деятельностью ОДКБ, так и с ходом реализации международных договоров, средой безопасности РА и выполнением и невыполнением положений документа от 9 ноября 2020 года. Заявления по ним делаются в открытом формате ежедневно", - сказал вице-спикер НС.