Զորացրված զինծառայողներին տեղափոխող ավտոմեքենայի վթարից տուժած հինգ անձանցից մեկն արդեն դուրս է գրվել, երկուսի վիճակը դեռ ծանր է 07/12/2024 16:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքում զորացրված զինծառայողներին տեղափոխող ավտոմեքենայի վթարի հետևանքով հոսպիտալացված 5 անձանցից մեկն արդեն դուրս է գրվել բուժհաստատությունից։ «Փաստինֆո»-ին հայտնի դարձավ, որ վթարի հետևանքով տուժած անձանցից որևէ մեկի կյանքին այս պահի դրությամբ վտանգ չի սպառնում։
«Երեկվա վթարի հետևանքով տուժած անձանցից 1-ը դուրս է գրվել բուժհաստատությունից, 1-ի վիճակը գնահատվում է բավարար, 1-ինը միջին ծանրության, 2-ինը ծանր»,- հայտնել է աղբյուրը։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 11-ին, ժամը 11-ի սահմաններում, Երևան-Մեղրի ճանապարհրի 175 կմ հատվածում՝ Գորայք բնակավայրի մոտ, վթարի է ենթարկվել «Միցուբիշի Գրանդիս» մակնիշի քաղաքացիական ավտոմեքենա, ինչի հետևանքով տեղում մահացել են երկու անձ, իսկ 5-ը տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են բուժհաստատություններ։
Նախնական տվյալներով զորացրված զինծառայողները տաքսի ավտոմեքենայով ուղևորվելիս են եղել Երևան քաղաքի ուղղությամբ։ Մահացածներից մեկը վարորդն է, մյուսը՝ ուղևորներից մեկը։
Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով։

Один из пяти пострадавших в ДТП с автомобилем с демобилизованными военнослужащими выписался 07/12/2024   16:46  |  Лента новостей
Один из пяти пострадавших в ДТП в Сюнике с участием автомобиля, перевозившего демобилизованных военнослужащих, уже выписался из больницы. Как стало известно "ФактИнфо", жизнь пострадавших в ДТП вне опасности.
Состояние одного из пострадавших оценивается как удовлетворительное, еще одного – средней тяжести, а двоих – тяжелое.
11 июля около 11:00 на 175-м километре трассы Ереван-Мегри, около населенного пункта Горайк, в ДТП попал гражданский автомобиль марки "Mitsubishi Grandis". В результате аварии два человека погибли на месте, еще пятеро были доставлены в медучреждения с телесными повреждениями различной степени тяжести.
По предварительным данным, демобилизованные военнослужащие на такси направлялись в сторону Еревана.
Один из погибших - водитель, второй – один из пассажиров. По данному факту инициировано уголовное производство по признакам ч.3 ст. 342 УК РА.
14:17 11/07/2024  |  Чрезвычайное просшествиеСК Армении сообщил новые подробности трагического ДТП с участием автомобиля с демобилизованными военнослужащими
13:39 11/07/2024  |  Чрезвычайное просшествиеАвтомобиль с демобилизованными военнослужащими попал в ДТП в Сюнике, погибли два человека
18:02 02/05/2024  |  Лента новостейВосемь из 20 военнослужащих, пострадавших в апрельском ДТП, выписались из больницы - Минобороны Армении
16:53 16/04/2024  |  Лента новостейВ Минобороны Армении рассказали о состоянии пострадавших в ДТП военнослужащих