Արմեն Աշոտյանը քաղաքական բանտարկյալ է, քաղաքական բանտարկյալների ճակատագիրը որոշվում է քաղաքական մեթոդներով․ Աթանեսյան 07/11/2024 12:49 | Դատական ռեպորտաժներ
Սպասելիքներ ունենալու համար պետք է լինի դատարան։ Չկա դատարան՝ չկա սպասելիք։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արմեն Աշոտյանի փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը՝ անդրադառնալով Աշոտյանի խափանման միջոցի քննարկման հարցով ակնկալիքներին։
«Արմեն Աշոտյանը քաղաքական բանտարկյալ է, իսկ քաղաքական բանտարկյալների ճակատագիրը որոշվում է քաղաքական մեթոդներով։ Եթե լինի ներկայիս ոչ բարով ղեկավարի որոշումը, որ Արմենն ազատ արձակվի, նրան ազատ կարձակեն, նույնիսկ եթե մենք առարկենք: Մենք չենք աղերսում, մենք շանս ենք տալիս գործելու խղճի համաձայն: Չեն օգտվում՝ իրենք գիտեն»,- ասաց Աթանեսյանը։

Армен Ашотян – политзаключенный, а судьба политзаключенных решается политическими методами, заявил Атанесян 07/11/2024 14:31 | Судебный репортаж
Суд в Армении на сегодняшнем заседании рассмотрит вопрос об изменении меры пресечения заместителю председателя Республиканской партии (РПА) Армену Ашотяну.
В беседе с журналистами адвокат Тигран Атанесян, говоря об ожиданиях от слушаний, заявил, что для их появления нужно, чтобы был суд. "Нет суда – нет и ожиданий", - сказал он.
"Армен Ашотян – политзаключенный, а судьба политзаключенных решается политическими методами. Если нынешний горе-руководитель Армении решит, что Армен Ашотян должен быть отпущен на свободу, то его освободят, если даже мы возразим против этого. Мы не молим, мы даем шанс действовать по совести…", – сказал Атанесян.