Ցանկանում ենք ցույց տալ այն համերաշխությունը, որը հոլանդացիները եւ հոլանդական խորհրդարանը տածում են հայ ժողովրդի նկատմամբ. Դերկ Բոսվայկ 07/10/2024 17:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Երկկողմ հարաբերություններ, քաղաքական երկխոսություն, միջխորհրդարանական դիվանագիտություն: Վերը նշվածները Նիդերլանդների Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակների հանդիպումների առանցքում էին` նշում են Ազգային ժողովից։
«Մենք այցելեցինք Հայաստան, որովհետեւ ցանկանում ենք ցույց տալ այն համերաշխությունը, որը հոլանդացիները եւ հոլանդական խորհրդարանը տածում են հայ ժողովրդի նկատմամբ»,- ասել է Նիդերլանդների Թագավորության խորհրդարանի Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակության ղեկավար Դերկ Բոսվայկը:

Нидерландский депутат: мы посетили Армению, чтобы продемонстрировать солидарность голландцев и голландского парламента с армянским народом 07/10/2024 17:36 | Лента новостей
Двусторонние отношения, политический диалог, межпарламентская дипломатия были в центре внимания встреч делегатов Палаты представителей Нидерландов в Армении. Об этом сообщает пресс-служба Национального Собрания Армении.
"Мы посетили Армению, чтобы продемонстрировать солидарность голландцев и голландского парламента с армянским народом", - отметил глава делегации Палаты представителей Королевства Нидерландов Дерк Босвайк.