Միրզոյանը ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ օրակարգի և տարածաշրջանային հարցերի շուրջ մտքեր է փոխանակել Բլինքենի հետ. ԱԳՆ 07/10/2024   11:15  |  Քաղաքական
Հուլիսի 9-ին Վաշինգտոնում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է նաև ՆԱՏՕ-ի 75-ամյակին նվիրված՝ ԱՄՆ նախագահի անունից կազմակերպված պաշտոնական ընդունելությանը։ ՀՀ ԱԳՆ խոսնակն հայտնում է, որ նախարար Միրզոյանը շփումներ է ունեցել ՆԱՏՕ անդամ և գործընկեր երկրների ԱԳ նախարարների հետ։
ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ օրակարգի և տարածաշրջանային հարցերի շուրջ մտքեր են փոխանակվել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ։
14:29 05/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանն ԱՄՆ սենատոր Ռոջեր Ուիքերի հետ հանդիպմանը անդրադարձել են տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջափակման, ինչպես նաև մարդասիրական բնույթի հարցերին
20:01 03/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը Վրաստանի վարչապետի հետ քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր
12:43 03/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԸնթանում է Հայաստանի և Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարների ընդլայնված կազմով հանդիպումը
18:08 02/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀուլիսի 3-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը պաշտոնական այցով կգտնվի Թբիլիսիում
21:31 01/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄիրզոյանը հանդիպել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի հետ
13:03 30/06/2024  |  ՔաղաքականԱյս նպատակները մեզ ավելի են մոտեցնում ԵՄ-ին. Միրզոյան
21:45 29/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄիրզոյանը Կոսովոյի արտգործնախարարի հետ քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
18:38 29/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ժոզեպ Բոռելի հետ
15:23 29/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Դմիտրո Կուլեբայի հետ

Мирзоян и Блинкен обменялись мнениями по двусторонней повестке Армения-США и региональным вопросам 07/10/2024   11:22  |  Политика
В Вашингтоне по приглашению президента США министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 9 июля принял участие в официальном приеме, посвященном 75-летию создания НАТО.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, Мирзоян пообщался с коллегами из стран-членов НАТО и стран-партнеров.
"Состоялся обмен мнениями с госсекретарем США Энтони Блинкеном по двусторонней повестке и региональным вопросам", - говорится в сообщении.
18:03 09/07/2024  |  Лента новостейГенпрокурор Армении и посол США углубление взаимодействия в сферах конфискации незаконно нажитого имущества