Երևանում հավաքովի կունստրուկցիաներով մարզադաշտ կկառուցվի 07/08/2024   12:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանում հազար հանդիսատեսի համար հավաքովի կունստրուկցիաներով մարզադաշտ կկառուցվի։ Այսօր այս մասին զեկուցվեց Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ։
«Մարզադաշտը նպատակահարմար է կառուցել «սեննդվիչ պանելներով», որը կունենա 1000 և ավելի հանդիսատեսի համար նախատեսված տրիբունա և միջազգային չափանիշներին համապատասխան մարզադաշտ։ Այնտեղ հնարավոր կլինի անցկացնել տարբեր մարզաձևերի մարզումներ և խոշոր միջազգային մրցաշարեր։Կառույցի չափերը կլինեն 60/80 հարաբերակցությամբ, այն կներառի նաև մրցումների համար նախատեսված բազմաֆունկցիոնալ դաշտ 40/20 հարաբերակցությմբ, այն կունենա 9-10 մոտր բարձրաություն, շինարարական աշխպատանքները կանրժենան 800 մլն դրամ, չհաշված նախագծային ծախսերը, որոնք կտևեն 5 ամիս։ Հողատարածքի ընտրությունից հետո պարզ կլինի շինարարության վայրը և ծախսերի չափը»։
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն առաջարկեց սկսել մրցութային ընթացակարգերը։
19:51 05/07/2024  |  ՏնտեսությունԵրևանում մեկնարկել է «Մանթաշյանց» գործարարների ակումբի Global Business Forum-ը
15:46 03/07/2024  |  ՔաղաքականՌԴ ԱԳՆ-ն Արևմուտքին մեղադրել է Երևանին ու Բաքվին Մոսկվայի հետ համագործակցությունից պոկելու ցանկության մեջ
19:59 01/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի գլխավոր հատակագիծը մտադիր են փոխել առանց մասնագիտական քննարկման. Գաղտնիությունը մտահոգիչ է
10:40 20/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանը կունենա նոր գլխավոր հատակագիծ
13:29 31/03/2024  |  Արտակարգ պատահարներԴանակահարություններ՝ Երևանում․ բժիշկները պայքարում են վիրավորների կյանքի համար
21:05 12/03/2024  |  Արտակարգ պատահարներԽոշոր հրդեհ՝ Երևանում․ ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց կրակը տեսանելի է մի քանի 100 մետրից
10:18 22/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում 4000- 5000 քմ բակային տարածք է ազատվել ապօրինի կառույցներից (տեսանյութ)
12:36 10/12/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՇենգավիթում որոշ փողոցներ փակ կլինեն
11:05 01/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԲազմաթիվ խախտումներ՝ Երևանի շինհրապարակներում. փոշու արտանետումները համառորեն չեն կանխում

В Ереване будет построен новый стадион из сборных конструкций 07/08/2024 12:28 | Спорт
В Ереване планируется построить новый стадион из сборных конструкций. Об этом сегодня сообщили на рабочем совещании в мэрии Еревана.
Сообщается, что стадион целесообразно возвести из сэндвич-панелей. Стадион, соответствующий международным стандартам, будет иметь трибуну, рассчитанную на 1000 и более зрителей. Размер строения составит 60x80 метров, в нем будет действовать многофункциональное поле для турниров размером 40x20 метров и высотой 9-10 метров.
На новом стадионе можно будет проводить тренировки по разным видам спорта, а также крупные международные спортивные мероприятия. Длительность проектных работ, по предварительным расчетам, составит 5 месяцев. Строительство обойдется в 800 млн. драмов без учета проектных расходов.