Իրանը եղել է Հայաստանի բարեկամը, կանք և կլինենք․ դեսպան 07/05/2024   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք եղել ենք Հայաստանի բարեկամը, կանք և կլինենք։ Հարաբերությունները ՀՀ-ի հետ առավել կզարգանա՝ նոր ստեղծվող կառավարության շրջանակներում։ Այս մասին ՀՀ-ում Իրանի դեսպանատանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին:
«Յուրաքանչյուր երկրի սկզբունքային քաղաքականությունը հիմնված է ազգային և փոխադարձ շահերի հիման վրա։ Այդ սկզբունքը չի փոխվում։ Պետք չէ ազդվել տարբեր ԶԼՄ-ների կողմից թողարկվող գովազդներից»,- նշեց դեսպանը։
23:06 04/07/2024  |  Միջազգային լրահոսՊահպանողական Սայիդ Ջալիլին, բարեփոխական Մասուդ Փեզեշքիանի համեմատությամբ, երկրորդ փուլում անցկացրել է բավական հաջող քարոզարշավ․ Վարդան Ոսկանյան
12:40 02/07/2024  |  Միջազգային լրահոսԻրանը հնարավոր է համարում միջուկային դոկտրինի փոփոխությունը, եթե լուրջ սպառնալիքի բախվի
23:31 01/07/2024  |  Միջազգային լրահոսՄասուդ Փեզեշքիանի միջև տեղի է ունենում առաջին բանավեճը․ իրանագետ
21:56 01/07/2024  |  ՔաղաքականՈրքանով են Իրանի նախագահական ընտրությունները զերծ արտաքին միջամտությունից, ինչ սպասել երկրորդ փուլից
13:44 01/07/2024  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիան Իրանից պահանջել է դադարեցնել PKK-ին զենք մատակարարելը. լրատվամիջոց
15:53 29/06/2024  |  ՔաղաքականԻրանի հստակ մեսիջը Ալիեւին. սպառնալիքներով խաղաղության չեն գնում. Բալասանյան (տեսանյութ)
13:37 29/06/2024  |  Միջազգային լրահոսԻրանում տեղի կունենա նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլը

Иран был, есть и будет другом Армении - посол 07/05/2024   11:55  |  Лента новостей
Иран был, есть и будет другом Армении. Об этом заявил Чревзвычайный и Полномочный посол ИРИ в Армении Мехди Собхани в беседе с журналистами.
Посол Ирана отметил, что отношения с Арменией будут дальше развиваться при новом правительстве.
"Принципиальная политика каждой страны основана на национальных и взаимных интересах. Этот принцип неизменен…", - отметил посол.
11:14 05/07/2024  |  Международные новостиВ Иране проходит второй тур выборов президента
12:08 28/06/2024  |  Лента новостейВ Иране сегодня проходят президентские выборы, избирательные участки открылись и в Армении(прямое включение)
10:35 28/06/2024  |  Международные новостиВ Иране выбирают нового президента
09:27 03/06/2024  |  Международные новостиБывший президент Ирана Ахмадинежад решил участвовать во внеочередных выборах
11:06 31/05/2024  |  Международные новостиБывший спикер парламента Ирана Али Лариджани зарегистрировался для участия в выборах президента
17:01 30/05/2024  |  Международные новостиПервые три кандидата зарегистрировались для участия в президентских выборах в Иране - СМИ