ԱՄՆ դեսպանությունը շնորհավորել է Հայաստանին Սահմանադրության օրվա առթիվ 07/05/2024   11:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը շնորհավորել է Հայաստանին՝ Սահմանադրության օրվա առիթով:
«Շնորհավորում ենք Հայաստանին Սահմանադրության օրվա առթիվ: Օրվա կապակցությամբ դեսպանատունն այսօր փակ կլինի»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
12:00 04/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի սահմանադրության և պետական խորհրդանշանների օրվան նվիրված միջոցառումներով պայմանավորված Երևանում մի շարք փողոցներ փակ կլինեն
08:14 10/04/2024  |  ՄամուլՈրքան գումար է հատկացրել քաղաքապետարանը՝ Սահմանադրության օրվա համար․ «Հրապարակ»
21:19 05/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշարված Արցախից դիմում եմ ձեզ՝ պայքարեք մեր ու ձեր իրավունքների համար․ ԱՀ ԱԺ նախագահի ուղերձը՝ Սահմանադրության օրվա առթիվ
14:14 05/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄաղթում եմ, որ Սահմանադրությունն իրապես կարեւորվի մեր քաղաքացիների կողմից, դառնա սեղանի գիրք. Ալեն Սիմոնյան
17:52 05/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք միասին կառուցելու ենք ուժեղ, սոցիալական և իրավական երկիր, որի քաղաքացին լինելու հպարտությունը մեզանից անբաժան կլինի․ «Հայաստան» դաշինք
13:16 05/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Սահմանադրության 26 տարիները...
12:35 05/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պետական խորհրդանշաններին նվիրված տոնական քայլերթն այս տարի տեղի չի ունենա
15:43 05/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս օրը մեր ազգի բոլոր ներկայացուցիչներին ևս մեկ անգամ միավորող օր է. Մարուքյանի շնորհավորական ուղերձը՝ Սահմանադրության օրվա առթիվ
15:24 05/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓորձ է արվում ՍԴ-ն դարձնել կցորդ` գործադիր իշխանությանը. Գրիգոր Մուրադյան
14:53 05/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀամազգային համախմբումով երկիրը վերադարձնել սահմանադրականության ուղեգիծ. ՀՅԴ ԳՄ

Посольство США в Армении поздравило Армению с Днем Конституции 07/05/2024   12:00  |  Лента новостей
Посольство США в Армении поздравило Армению по случаю Дня Конституции.
"Мы поздравляем Армению с Днем Конституции. В этой связи посольство сегодня будет закрыто", - говорится в сообщении.
Армения отмечает сегодня, 5 июля, День Конституции и государственной символики, который объявлен в стране выходным.
11:03 05/07/2024  |  Лента новостейПашинян в послании по случаю Дня Конституции вновь заявил, что Армении нужен новый Основной закон
10:28 05/07/2024  |  ПолитикаПоследние события доказали, что власть в Армении принадлежит народу – Симонян поздравил сограждан с Днем Конституции
09:53 05/07/2024  |  Лента новостейАрмения сегодня отмечает День Конституции
10:28 05/07/2023  |  Лента новостей«Нашими самыми серьезными вызовами остаются внешняя безопасность и судебная система»: Пашинян поздравил с Днем Конституции