Հորդառատ անձրև է սպասվում 07/05/2024 14:36 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հուլիսի 6-ին երեկոյան ժամերին, 7-10-ին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում՝ հորդառատ։ Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ։
Հանրապետության առանձին շրջաններում հուլիսի 5-ի ցերեկն սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 6-ի երեկոյան, 7-10-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում՝ հորդառատ, հնարավոր է կարկուտ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 19-24մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 5-ին ցերեկային ժամերին կբարձրանա ևս 3-5 աստիճանով, 7-8-ին աստիճանաբար կնվազի 4-6 աստիճանով։

Синоптики рассказали, чего ждать от погоды в Армении в эти выходные 07/05/2024   17:43  |  Информационная платформа
В отдельных районах Еревана в вечерние часы 5 июля возможны кратковременные дожди с грозами. Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
Вечером 6 июля, 7-10 июля в армянской столице ожидаются кратковременные дожди с грозами, в отдельных районах города осадки будут интенсивными. Во время грозы прогнозируется усиление ветра до 18-23 м/с.
В большинстве регионов Армении в вечерние часы 6 июля, 7-10 июля временами ожидаются дожди и грозы, местами возможен также град.
Ветер юго-западный, 2-5 м/с., во время грозы порывы ветра могут достигать до 19-24 м/с.
Температура воздуха днем 5 июля постепенно повысится еще на 3-5 градусов. А уже 7-8 июля столбики термометров опустятся на 4-6 градусов.