Ադրբեջանցուն ցմահ զրկել են Ռուսաստանում մրցումներից «ռուս խոզ» արտահայտության համար 07/04/2024   16:39  |  Միջազգային լրահոս
Ադրբեջանցի մարտիկ Ջավիդ Ռզաևը ցմահ հեռացվել է Ռուսաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի հովանու ներքո անցկացվող մրցումներից, հայտնում է կազմակերպության տելեգրամյան ալիքը։
Մայիսի 22-ին Մոսկվայում կայացած մրցաշարում Ռզաևը հաղթել է ռուս Սերգեյ Պրիխոդկոյին։ Դրանից հետո ութանկյունից նա վիճաբանության մեջ է մտել Արթուր Կուլինսկու հետ՝ նրան անվանելով «ռուսական խոզ» և փորձել ծեծկռտուք սկսել։ Ավելի ուշ Ռզաևը ներողություն է խնդրել Կուլինսկուց, ինչպես նաև նշել, որ չի ցանկանում վիրավորել ռուս ժողովրդին։
13:47 04/07/2024  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանցի անչափահասները ՌԴ-ում աղջիկ երեխայի են ծեծել ու ազատվել պատժից
18:40 25/06/2024  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանցի աստվածաբանը կալանավորվել է 11-ամյա աղջկա նկատմամբ սեռական ոտնձգության համար
10:30 09/06/2024  |  Միջազգային լրահոսԿայծակի հարվածից Ադրբեջանում երկու սահմանապահ է մահացել, որից մեկը` մայոր
15:56 20/04/2024  |  Միջազգային լրահոսՄերձմոսկվայում ադրբեջանցի գործարարի են սպանել հենց կնոջ աչքի առաջ. տեսախցիկներն արձանագրել են պահը (տեսանյութ)
21:47 07/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԱրցախի դեմ վերջին ռազմական գործողության ժամանակ վիրավորված ադրբեջանցի սպան այսօր մահացել է
16:00 05/03/2024  |  ՔաղաքականԲաքու վերադարձած ադրբեջանցի զինծառայողն ասել է, որ գոհ է իր առողջական վիճակից

Азербайджанца пожизненно отстранили от соревнований в России за фразу "русская свинья" 07/04/2024 16:00 | Международные новости
Азербайджанский боец Джавид Рзаев пожизненно отстранен от соревнований под эгидой Федерации бокса России, сообщается в Telegram-канале организации.
На прошедшем 22 мая в Москве турнире промоушена Hardcore FC Рзаев победил россиянина Сергея Приходько. После этого из октагона он вступил в перепалку с Артуром Кулинским, назвав его "русской свиньей", и попытался устроить драку. Позже Рзаев принес извинения Кулинскому, а также отметил, что не хотел обидеть русский народ, передает РИА Новости.
"Обращаем внимание, что боец Рзаев Джавид Сейид оглы отстранен от любого участия в спортивных и иных мероприятиях, проходящих под эгидой Федерации бокса России, пожизненно. Правоохранительные органы также продолжают проверку в отношении бойца, в том числе в части возможного участия в экстремистской деятельности", - говорится в заявлении.
Ранее Федерация бокса России объявила о дисквалификации Рзаева без уточнения сроков, а также написала заявление в Генпрокуратуру по поводу его оскорбительных высказываний. Лига Hardcore FC также отстранила азербайджанского бойца.