«Շիրակ» օդանավակայանում ռումբի առկայության մասին կեղծ ահազանգի համար 36-ամյա քաղաքացի է ձերբակալվել. ՆԳՆ 07/02/2024   15:41  |  Քրեական խրոնիկոն
Ահազանգը, իբր «Շիրակ» օդանավակայանում ռումբ կա տեղադրված, կեղծ է՝ իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՆԳՆ Մամուլի խոսնակ  Նարեկ Սարգսյանը ու հայտնել.
«ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողները, համագործակցելով ԱԱԾ գործընկերների հետ և ձեռնարկելով անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, կեղծ ահազանգը կատարելու կասկածանքով ձերբակալել են 36-ամյա տղամարդու։ Օդանավակայանի բնականոն աշխատանքը վերականգնվել է»։
10:28 02/07/2024  |  Արտակարգ պատահարներԱհազանգ է ստացվել, որ «Շիրակ» օդանավակայանում ռումբ է դրված, աշխատակիցները տարհանվել են. shamshyan.com
17:56 26/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄի քանի օրվա տարբերությամբ՝ երկու ահազանգ է ստացվել իշխանական կուսակցությունների գրասենյակների մոտ պայթուցիկի մասին

МВД Армении сообщило о задержании предполагаемого автора ложного звонка о бомбе в аэропорту Гюмри 07/02/2024 16:19 | Криминальная хроника
Сигнал о взрывном устройстве, якобы заложенном в аэропорту "Ширак" в Гюмри оказался ложным, сообщил пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян на своей странице в соцсети Facebook.
"Сотрудники полиции МВД, взаимодействуя с коллегами из СНБ и приняв неотложные оперативно-следственные меры, по подозрению в подаче ложного сигнала задержали 36-летнего мужчину. Аэропорт возобновил работу в штатном режиме», - сообщил он.