Եկեղեցու բակում թողնված երեխան վերադառնում է տուն․ ՆԳՆ 07/02/2024 20:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Շուրջ երկու ամիս մանկատանն անցկացնելուց հետո փոքրիկ գեղեցկուհին վերամիավորվեց ընտանիքի հետ։ Ոստիկանության, «Երևանի Մանկան Տուն» ՊՈԱԿ-ի և մի շարք այլ գերատեսչությունների համատեղ աշխատանքի շնորհիվ փոքրիկն այսօր կքնի ոչ թե մանկատան, այլ իր տան օրորոցում։
Մանկատան տնօրենի խոսքով՝ սա այն դեպքն է, երբ բոլորն աշխատել են մեկ նպատակի շուրջ՝ կարևորելով երեխայի շահը, ինչի շնորհիվ էլ այսօր ունենք այս դրական արդյունքը։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 8-ին մայրաքաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու բակում հայտնաբերվել էր առանց խնամքի թողնված երեխա և տեղափոխվել էր «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն։ Նորածինը մայիսի 15-ին բժշկական կենտրոնից դուրս էր գրվել և տեղափոխվել մանկատուն։
Ոստիկանությունը և Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը, ցուցաբերելով մարդասիրական մոտեցում, աջակցել են նորածնի մորը հայտնաբերելու և բալիկի հետ միավորվելու հարցում։
…Մանկատան աշխատակիցները հուզված էին: Սովորել և կապվել էին երեխային, բայց նաև ուրախ էին, որ նա միավորվեց ընտանիքի հետ։

Найденный во дворе церкви в Ереване ребенок воссоединился с семьей - МВД 07/03/2024   09:52  |  Лента новостей
Найденный во дворе церкви в Ереване ребенок возвращен в семью. Об сообщает пресс-служба МВД Армении.
"Пробыв около двух месяцев в детском доме, маленькая красавица воссоединилась с семьей. Благодаря совместной работе полиции, ГНКО "Детский дом Еревана" и ряда других ведомств малышка сегодня будет спать не в детдоме, а в колыбельке у себя дома", - говорится в сообщении.
Напомним, 8 мая во дворе церкви Сурб Аствацацин в ереванском районе Малатия-Себастия был обнаружен оставленный без присмотра ребенок. Девочка была доставлена в медцентр "Сурб Аствацамайр". Новорожденная 15 мая была выписана из медцентра и переведена в детдом.
Полиция и министерство труда и по социальным вопросам помогли в поиске мамы ребенка. По словам директора детского дома, это тот случай, когда все работали во имя единой цели, во имя блага ребенка.