Արևմուտքը չի կարողանում համբերել՝ երբ է մեզ ներքաշելու զինված դիմադրության մեջ 07/02/2024   14:56
Արևմուտքը պարզապես չի համբերում՝ երբ է Բելառուսը ներքաշվելու ռազմական դիմակայության մեջ: Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 2-ին հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն՝ ՌԴ Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ հանդիպմանը, փոխանցում է ԲԵԼՏԱ-ն։
Հանդիպման ընթացքում Ալեքսանդր Լուկաշենկոն անդրադարձել է երկկողմ փոխգործակցությանն առնչվող հարցերին և Բելառուսի շուրջ ստեղծված իրավիճակին։
«Նրանք պարզապես չեն կարոանում համբերել, թե երբ են մեզ ներքաշելու զինված դիմակայության մեջ, որպեսզի մեզ բաժանեն այս սահմանի երկայնքով, անհնարին դարձնեն մեր դիմադրությունը և էսկալացիան հասցնեն այն աստիճանի, որ ամբողջ աշխարհը դողա։ Իրավիճակը շատ լուրջ է, և մենք ոչ մի դեպքում չպետք է հանգիստ նստենք»,- ընդգծել է Լուկաշենկոն։
12:11 17/05/2024  |  Միջազգային լրահոսԼուկաշենկոյի օդանավը վայրէջք է կատարել Ֆիզուլիում
20:30 15/05/2024  |  Միջազգային լրահոսԼուկաշենկոն մեկնել է Ադրբեջան՝ բանակցությունների
19:39 07/05/2024  |  Միջազգային լրահոսԱշխարհն ավելի քան երբևէ մոտ է միջուկային պատերազմին. Լուկաշենկո
17:48 25/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԼուկաշենկոն հայտնել է Բելառուսում տասնյակ ռուսական միջուկային զենքերի առկայության մասին
16:14 24/04/2024  |  Միջազգային լրահոսՈւկրաինայում ստեղծված իրավիճակի համար միայն Զելենսկին չէ մեղավոր. Լուկաշենկո
20:43 11/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԼուկաշենկոն կանանց բանակ մոբիլիզացնելու գաղափարը կատարյալ հիմարություն է անվանել
14:46 02/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԲելառուսը չի ուզում կռվել, բայց պատրաստվում է պատերազմի. Լուկաշենկո

Лукашенко обвинил Запад в попытке втянуть Беларусь в военные разборки 07/02/2024 15:40 | Международные новости
Западу просто не терпится втянуть Беларусь в военные разборки. Об этом президент Беларуси Александр Лукашенко заявил 2 июля на встрече с председателем Государственной думы Федерального собрания России Вячеславом Володиным. Его слова приводит БЕЛТА.
Во время встречи Александр Лукашенко коснулся вопросов двустороннего сотрудничества и ситуации вокруг Беларуси.
"Много вопросов. И общих вопросов, которые нам надо решать. Думаю, вы в теме и видите, что происходит вокруг Беларуси. Нас втянуть в разборки им просто не терпится. Для того, чтобы растащить нас по этой границе, сделать невозможным наше сопротивление и довести эскалацию до такой степени, что весь мир дрогнет. Очень серьезная ситуация, и расслабляться нам ни в коем случае нельзя", - подчеркнул Лукашенко.