Օգնեք մեզ` վերածնվելու. Արցախի հեռուստատեսությունը վերսկսում է գործունեությունը 07/02/2024 11:35 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի հեռուստատեսությունը վերսկսում է գործունեությունը: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի հեռուստատեսության ֆեյսբուքյան էջից:
Աշխատանքը վերսկսելու մասին հոլովակին կից՝ նշվում է. «Օգնեք մեզ` վերածնվելու, վերադառնալու»։
Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը անդրադառնալով Արցախի հեռուստատեսության գործունեության վերսկսմանը գրել է.
«Արցախի հեռուստատեսությունը վերսկսում է իր գործունեությունը, թեև փոքր կազմով, բայց չափազանց կարևոր դերակատարությամբ՝ անելու հնարավորը արցախցիների շրջանում սոցիալական կապերի, հայկական ինքության արցախյան առանձնահատկությունների և արցախյան բարբառի պահպանման, արցախցիներին հուզող խնդիրները վերհանելու, դրանց մասին պարբերաբար բարձրաձայնելու ուղղությամբ»:

"Помогите нам возродиться" - телевидение Арцаха возобновляет свою деятельность 07/02/2024 13:42 | Лента новостей
Телевидение Арцаха возобновляет свою деятельность. Об этом сообщается на странице Арцахского ТВ в соцсети Facebook.
"Помогите нам возродиться, вернуться", – говорится в описании к видеоматериалу.
Защитник прав человека Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян коснулся возобновления деятельности телевидения Арцаха.
"Телевидение Арцаха возобновляет свою деятельность, хоть и с небольшим составом, но с чрезвычайно важной ролью: сделать все возможное для поддержания социальных связей среди арцахцев, арцахских особенностей армянской идентичности и арцахского диалекта, освещения волнующих арцахцев проблем, регулярного привлечения внимания к ним", – написал он.
Сотрудники Общественного телевидения Арцаха сообщают, что создали журналистскую общественную организацию, первой программой которой станет "Арцах ТВ", пока на интернет-платформах – Facebook,YouTube, Telegram.