Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ջասթին Թրյուդոյին 07/01/2024   13:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին՝ Կանադայի օրվա առթիվ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Կանադայի օրվա կապակցությամբ։
Մենք մեծապես կարևորում ենք մեր երկրների միջև հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված համատեղ ջանքերը և հանձնառու ենք շարունակել աշխատել ընդհանուր արժեքների և փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված հարաբերությունների հետագա ընդլայնման և խորացման ուղղությամբ։
Առանձնակի գնահատանքի է արժանի Կանադայի հետևողական աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգին։
Կրկին շնորհավորելով Ձեզ և Կանադայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի առթիվ՝ վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը շարունակելու սերտ փոխգործակցությունը՝ հանուն մեր երկու երկրների և ժողովուրդների բարեկամության և բարեկեցության»։
19:32 26/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵրազանքներն իրականանալու հատկություն ունեն. Աննա Հակոբյանը կուրություն ունեցող Արթուրի և նրա ընկերոջ հետ ծով է մեկնում

Никол Пашинян поздравил Джастина Трюдо по случаю Дня Канады 07/01/2024 13:23 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Канады Джастину Трюдо по случаю Дня Канады. В послании, которое приводит пресс-служба правительства РА, говорится:
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас по случаю Дня Канады.
Мы придаем большое значение совместным усилиям по развитию отношений между нашими странами и привержены продолжению работы по дальнейшему расширению и углублению отношений, основанных на общих ценностях и взаимном уважении.
Особой признательности заслуживает последовательная поддержка со стороны Канады суверенитету и территориальной целостности Армении, а также повестке демократических реформ правительства Республики Армения.
Еще раз поздравляя Вас и дружественный народ Канады с национальным праздником, подтверждаю готовность продолжать тесное сотрудничество на благо дружбы и благополучия наших двух стран и народов”.