Սահմանազատման հանձնաժողովները միմյանց են փոխանցել Կանոնակարգի նախագծերը և անցկացրել են մի շարք քննարկումներ, Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակ 07/01/2024 16:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Համապատասխան պայմանավորվածությունների համաձայն՝ Հանձնաժողովներն իրականացնում են Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգի նախագծի համաձայնեցման աշխատանքներ:
2024 թվականի հուլիսի 1-ի դրությամբ Հանձնաժողովներն աշխատանքային կարգով միմյանց են փոխանցել Կանոնակարգի նախագծերը և անցկացրել են մի շարք քննարկումներ:

Комиссии по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном провели ряд обсуждений – офис Мгера Григоряна 07/01/2024 16:22 | Лента новостей
Согласно соответствующим договорённостям, Комиссии проводят работу по согласованию проекта Положения о совместной деятельности Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения. Об этом говорится в сообщении офиса вице-премьера Армении Мгера Григоряна
По состоянию на 1 июля 2024 года Комиссии в рабочем порядке обменялись проектами Положения и провели ряд обсуждений.
"Переговоры продолжаются в конструктивном русле. Планируется в скором времени завершить процесс согласования", - говорится в сообщении.