ԱԳՆ-ն՝ Հայաստանի ու Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպման մասին 07/01/2024   16:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ի պատասխան լրատվամիջոցների հարցումների՝ ՀՀ ԱԳՆ մամլո խոսնակն արձագանքել է Հայաստանի և Թուրքիայի ներկայացուցիչները կհանդիպման մասին տարածվող տեղեկատվությանը։ Նա մասնավորապես գրել է.
«Ի պատասխան լրատվամիջոցների հարցումների.
Հարց. Տեղեկատվություն է տարածվում, թե հուլիսի 2-ին նախատեսվում է Հայաստանի և Թուրքիայի ներկայացուցիչների հանդիպում Մարգարայում: Կարո՞ղ եք հաստատել:
Պատասխան. Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման հարցերով հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպման ժամկետի վերաբերյալ պայմանավորվածություն ձեռք բերելուց հետո հանրությունը պատշաճ ժամկետում կիրազեկվի»:
Հիշեցնենք, որ մամուլում տեղեկատվություն էր տարածվել, որ Հայաստանի և Թուրքիայի ներկայացուցիչները կհանդիպեն հուլիսի 2-ին՝ սահմանին։

В МИД РА отреагировали на сообщения в СМИ о встрече спецпредствителей Армении и Турции в Маргаре 07/01/2024   17:00  |  Лента новостей
Пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян отреагировала на муссируемую в СМИ информацию о намеченной на 2 июля встрече представителей Армении и Турции в Маргаре.
"При достижении договоренности о дате встречи спецпредставителей по вопросам нормализации отношений между Арменией и Турцией общественность  будет своевременно проинформирована об этом", - заявила Бадалян в ответ на запросы СМИ относительно достоверности появившейся информации.