Freedom House-ի զեկույցները կարևոր ազդակ են հաղորդում կառավարությանը՝ ռեֆորմներն առաջ մղելու գործում. Փաշինյան 06/27/2024   15:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Freedom House միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության Եվրոպայի և Եվրասիայի ծրագրերի տնօրեն Մարկ Բեհրենդտին:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և քաղաքացիական հասարակության միջև համագործակցությունն ու երկխոսությունը, ինչը նպաստում է տարբեր ոլորտներում ժողովրդավարական բարեփոխումների արդյունավետ իրականացմանը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Freedom House-ի զեկույցները ևս կարևոր ազդակ են հաղորդում կառավարությանը՝ ռեֆորմներն առաջ մղելու գործում: Վարչապետը շեշտել է, որ ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացումն ու բարեփոխումների օրակարգը կառավարության համար ռազմավարություն է:
Զրուցակիցները քննարկել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի, խոսքի ազատության, դատական համակարգի անկախության ապահովման և այլ ուղղություններով իրականացվող բարեփոխումներին, Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց խնդիրների ու դրանց լուծման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության քայլերին վերաբերող հարցեր:
12:33 27/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնսովոր է հնչում՝ գյուղի զբոսայգի, բայց, այո, պետք է լինեն. Փաշինյան
08:17 27/06/2024  |  ՄամուլՍահմանազատման կանոնակարգը կհաստատվի․ «Հրապարակ»
08:09 27/06/2024  |  Մամուլ«Մատնիչներ» են գործուղել շարժման հավաքներին․ «Հրապարակ»
07:46 27/06/2024  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանը ուժային կառույցներին հրահանգ է տվել. եղել է ներքին հանդիպում. «Ժողովուրդ»
11:26 26/06/2024  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլի ԿԳՄՍ-ի հերթական «էշությունը». Ռոբերտ Մակարյան
08:04 26/06/2024  |  ՄամուլՓաշինյանը բացել է իր «Իրական Հայաստան»-ի փակագծերը․ «Հրապարակ»
07:40 26/06/2024  |  ՄամուլՎատ նորություն՝ գործարարների կանանց համար. «Ժողովուրդ»
18:51 25/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են սպառողների շահերի պաշտպանության ոլորտում նախատեսվող բարեփոխումները
08:16 25/06/2024  |  ՄամուլՊՊԾ աշխատակիցները կմասնակցեն Փաշինյանի հեծանվային ներկայացմանը․«Հրապարակ»
08:09 25/06/2024  |  ՄամուլՓաշինյանը կադրային փոփոխություններ կանի․ ովքեր են լինելու մատաղացու գառները․«Հրապարակ»

Пашинян заявил, что отчеты Freedom House содержат важный импульс правительству в продвижении реформ 06/27/2024   15:52  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял директора программ правозащитной организации Freedom House по Европе и Евразии Марка Берендта (Marc Behrendt). Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Премьер-министр подчеркнул важность сотрудничества и диалога между правительством Республики Армения и гражданским обществом, которые способствуют эффективному осуществлению демократических реформ в различных сферах. Никол Пашинян отметил, что отчеты Freedom House также содержат важный импульс правительству в продвижении реформ. Премьер-министр подчеркнул, что развитие демократических институтов и повестки реформ является стратегией правительства.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с борьбой с коррупцией, свободой слова, обеспечением независимости судебной системы и реформами в других направлениях, проблемами вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха и шагами правительства Республики Армения по их решению.