Instagram-ի հայկական տիրույթում խաբեության նոր մեթոդ է տարածվում․ ինչպե՞ս խուսափել դրանից. Սամվել Մարտիրոսյան 06/27/2024   14:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ինստագրամ» սոցցանցում խաբեության նոր մեթոդ է տարածվում․ մարդկանց մոլորեցնում են գովազդի անվան տակ, կորզում բանկային քարտի տվյալները և գողանում քարտին առկա գումարը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է մեդիափորձագետ, տեղեկատվության անվտանգության մասնագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։
Նա նշել է, որ չարագործները մասնավորապես «Ինստագրամ»-ում կապվում են մարդկանց հետ, այդ թվում բիզնես էջերի, առաջարկում են վճարովի հիմունքներով Story-ում գովազդ դնել, ապա տալիս են հղում, որն առաջարկում է լրացնել բանկային քարտի տվյալները, ինչից հետո գողանում են քարտի պարունակութունը։
«Ուրեմն «Ինստագրամ»-ում գալիս, առաջարկում են սթորիներում գովազդ տեղադրել։ Հետո հղում են տալիս, որը պահանջում է քարտի տվյալները լրացնել։ Դե մնացածը ինքներդ կռահեք»,- գրել է նա։
13:38 20/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլոր անմեղ, օրենքի տառին հետևող քաղաքացիներին անընհատ հետևելու են ինչ- որ մարդիկ՝ ՆԳՆ-ում նստած. փորձագետ
12:23 07/06/2024  |  Սոցիալական ցանցեր280 հազար հայաստանցու հեռախոսահամարների արտահոսք է եղել . Սամվել Մարտիրոսյան

В армянском сегменте Instagram распространяется новый метод мошенничества, предупреждает эксперт 06/27/2024   15:43  |  Лента новостей
В социальной сети Instagram распространяется новый метод мошенничества: людей вводят в заблуждение под видом рекламы, выманивают у них данные банковских карт и крадут  со счета деньги. Об этом на своей странице в Facebook предупредил медиаэксперт, специалист по информационной безопасности Самвел Мартиросян.
Он отметил, что злоумышленники, в частности, выходят на связь с людьми в Instagram, в том числе через бизнес-аккаунты, предлагают им разместить рекламу в сторис на платной основе. Затем они выкладывают ссылку, предлагающую заполнить данные банковской карты, после чего они похищают содержимое карты.
"Поэтому когда вы заходите в Instagram, вам предлагают разместить рекламу в сторис. Далее дают ссылку, требующую заполнения данных карты. Ну, об остальном догадайтесь сами", — написал эксперт.
17:27 30/04/2024  |  Интересно знатьПсихолог рассказала, как привычка сидеть в соцсетях перед сном может разрушить отношения