Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելությունն ու ԵԽ պատվիրակության անդամներն այցելել են Գորիս, Խաչիկ և Երասխ համայնքներ 06/27/2024   13:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում Եվրոպական միության դիտորդական առաքելությունն ընդունել է Եվրոպական խորհրդի ճգնաժամային կառավարման քաղաքացիական ասպեկտների կոմիտեի պատվիրակությանը։ Այս մասին նշված է Հայաստանում Եվրոպական միության դիտորդական առաքելության X-ի միկրոբլոգում տարածված գրառման մեջ։
«Մեծ պատիվ է ընդունել Եվրոպական խորհրդի ճգնաժամային կառավարման քաղաքացիական ասպեկտների կոմիտեի պատվիրակությանը։ Այսօր պատվիրակները հանդիպեցին Եվրոպական միության դիտորդական առաքելության անձնակազմի հետ և միացան պարեկային խմբերին՝ Գորիսում, Խաչիկում և Երասխում՝ ավելին իմանալու Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության աշխատանքի և տեղում տիրող իրավիճակի մասին»,- նշված է գրառման մեջ:
11:59 30/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավարն այցելել է Սև լճի տարածք
15:35 28/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչներն ու Ռումինիայի դեսպանն այցելել են Սյունիքի մարզ
12:20 16/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄելանի Ջոլին ողջունել է առաջին կանադացի փորձագետի միանալը ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելությանը
16:31 15/04/2024  |  Սոցիալական ցանցերԱռաջին կանադացի փորձագետը միացել է Հայաստանում ԵՄ առաքելությանը

Наблюдательная миссия ЕС в Армении и члены делегации Совета Европы побывали в Горисе, Хачике и Ерасхе 06/27/2024 13:52 | Лента новостей
Наблюдательная миссия Европейского союза в Армении приняла делегацию Комитета по гражданским аспектам кризисного регулирования Совета Европы. Об этом говорится в сообщении, опубликованном в микроблоге наблюдательной миссии ЕСв соцсети X.
“Нам выпала большая честь принимать делегацию Комитета по гражданским аспектам кризисного регулирования Европейского совета. Сегодня делегаты встретились с сотрудниками миссии наблюдателей ЕС и присоединились к патрульным группам в Горисе, Хачике и Ерасхе, чтобы узнать больше о работе миссии наблюдателей ЕС в Армении и ситуации на местах”, - говорится в сообщении.