ԱՄՆ-ը շարունակում է ներգրավվածությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կարգավորման գործընթացում. Մեթյու Միլլեր 06/25/2024   12:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Միացյալ Նահանգների պետքարտուղարության խոսնակ Մեթյու Միլլերն ընդգծել է, որ Վաշինգտոնը շարունակում է ներգրավվածություն պահպանել Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում՝ լուծելու վերջիններիս միջև առկա տարաձայնությունները։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակն այս մասին հայտարարել է լրագրողների հետ ամենօրյա ճեպազրույցի ընթացքում՝ անդրադառնալով Պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև օրեր առաջ տեղի ունեցած հեռախոսազրույցին։
«Մենք շարունակում ենք աջակցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ներգրավվածությանը և շարունակում ենք աշխատել՝ փորձելով լուծել այդ վեճը»,- նշել է Միլլերը:
10:59 09/04/2024  |  ՔաղաքականԱՄՆ-ն կշարունակի նպաստել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսությանը․ Միլլեր
10:20 27/03/2024  |  ՔաղաքականԱՄՆ-ի նպատակն է, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը հասնեն կայուն և տևական խաղաղության․ Մեթյու Միլլեր
10:49 11/10/2023  |  ՔաղաքականԱՄՆ-ի նպատակն է ապահովել, որ ԼՂ ժողովրդի իրավունքները պաշտպանված լինեն․ Մեթյու Միլլեր

Вашингтон продолжает участвовать в процессе нормализации отношений между Ереваном и Баку - Госдеп 06/25/2024   12:35  |  Лента новостей
Представитель Госдепартамента США Мэтью Миллер подчеркнул, что Вашингтон продолжает участвовать в процессе нормализации отношений между Ереваном и Баку для разрешения разногласий между ними.
Об этом, как передает Арменпресс, сообщил пресс-секретарь Госдепартамента США в ходе ежедневного брифинга с журналистами, имея в виду состоявшийся несколько дней назад телефонный разговор между госсекретарем Энтони Блинкеном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
“Мы продолжаем поддерживать взаимодействие между Арменией и Азербайджаном и работать над разрешением этого спора”, - сказал Миллер.