ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանը Զարգացման ֆրանսիական գործակալության հետ այցելել է Վեդիի ամբարտակ 06/24/2024   17:11  |  Մեկնաբանություն
Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր Օլիվիե Դըկոտինյին Զարգացման ֆրանսիական գործակալության հետ այցելել է Վեդիի ամբարտակ և ոռոգելի տարածք։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Օլիվիե Դըկոտինյի X-ի միկրոբլոգում տարածված գրառման մեջ։
«3200 հա ոռոգված տարածք՝ 5000 շահառուով, Հայաստանի ամենաբերրի հարթավայրում`»,- գրել է Ֆրանսիայի դեսպանը՝ հավելելով, որ ԶՖԳ-ի կողմից ավելի քան 80%-ով ֆինանսավորվող նախագիծը ավարտին կհասցվի մի քանի ամսից:
12:42 06/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն ու Ֆրանսիան երկարաժամկետ համագործակցություն են կառուցում, այդ թվում՝ պաշտպանության ոլորտում. դեսպանի հարցազրույցը
16:25 01/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկ Կոնջորյանը հանդիպել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին

Посол Франции в Армении посетил Вединскую плотину совместно с представителями Французского агентства развития 06/24/2024   17:50  |  Комментарий
Чрезвычайный и Полномочный посол Франции в Республике Армения Оливье Декотиньи совместно с представителями Французского агентства развития посетил Вединскую плотину и орошаемые площади. Об этом, как передает Арменпресс, говорится в сообщении, опубликованном Оливье Декотиньи в микроблоге X.
"3200 гектаров орошаемых площадей с 5000 бенефициарами на самой плодородной равнине Армении", - написал посол Франции, добавив, что проект, более чем на 80% финансируемый Французским агентством развития, будет завершен через несколько месяцев.