15 անչափահաս արշավականներ մոլորվել են Մայմեխ լեռան մոտ 06/24/2024   10:15  |  Արտակարգ պատահարներ
Հունիսի 23-ին, ժամը 21։42-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ 15 քաղաքացուց բաղկացած արշավախումբը (որոնցից 13-ն անչափահաս են՝ 13-15 տ․) Կոտայքի մարզից լեռնային գոտիներով հետիոտն ճանապարհվել են դեպի Լոռու մարզ, մառախուղի և ցածր տեսանելիության պատճառով մոլորվել են և չեն կարողանում շարունակել ճանապարհը․ ենթադրաբար գտնվում են «Մայմեխ» լեռան ստորոտներից մեկում։
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու մարտական հաշվարկ:
Փրկարարները Ձիթհանից լեռան մոտակայքում (Մայմեխ լեռ)՝ «Տաք աղբյուրի ձոր» կոչվող հատվածում, հայտնաբերել են արշավախմբի 15 անդամներին, ուղեկցել դեպի փրկարարական ավտոմեքենա (մոտ 5 կմ) և տեղափոխել Վանաձոր քաղաք:
10:27 06/05/2024  |  Արտակարգ պատահարներՓրկարարները հայտնաբերել են մոլորված երեխային
17:11 25/03/2024  |  Արտակարգ պատահարներ10 տարեկան երեխան մոլորվել է . օգնության են հասել փրկարարները
16:57 12/08/2023  |  Արտակարգ պատահարներՀին Խոտ գյուղից Շինուհայր ճանապարհին քաղաքացիներ են մոլորվել
10:51 18/04/2023  |  Արտակարգ պատահարներՄոլորվել էին ու մեքենայով արգելափակվել ցեխակույտում
11:39 30/10/2022  |  Արտակարգ պատահարներՆարեկ գյուղում կորած քաղաքացիները հայտնաբերվել են
11:23 29/09/2022  |  Արտակարգ պատահարներ«Դիմաց լեռ» կոչվող տարածքից Հովք գյուղ տանող արահետին երկու քաղաքացի մոլորվել էին. օգնության են հասել փրկարարները
18:10 08/08/2022  |  Արտակարգ պատահարներԳետահովիտ գյուղի անտառում ուսուցչուհին իր աշակերտների և մեկ ծնողի հետ մոլորվել են
10:35 11/02/2022  |  Արտակարգ պատահարներՔաղաքացին նավակով մտել է Սևանա լիճը և մառախուղի պատճառով մոլորվել
10:18 14/05/2018  |  Արտակարգ պատահարներՓրկարարները գտել են Գեղարքունիքի մարզում մոլորված քաղաքացիներին

15 членов экспедиции заблудились в горах в Армении 06/24/2024   11:10  |  Чрезвычайное просшествие
15 членов экспедиции, среди которых 13 несовершеннолетних, заблудились в Армении из-за неблагоприятных погодных условий.
Как сообщает Спасательная служба МВД Армении, в национальный центр управления в кризисных ситуациях 23 июня в 21:42 поступил сигнал о том,  что группа в составе 15 граждан (13 из которых несовершеннолетние в возрасте от 13 до 15 лет) отправилась в пеший поход по горным зонам из Котайкской области в Лорийскую и заблудилась. Сообщалось, что из-за тумана и плохой видимости группа не могла продолжить путь.
Спасатели обнаружили 15 членов экспедиции близ горы Дзитаниц (гора Маймех), в местности под названием "Долина горячих источников". Их сопроводили к спасательному автомобилю и доставили в город Ванадзор.
11:10 15/05/2024  |  Чрезвычайное просшествиеВ городе Раздане из-за проливных дождей затопило автопарковку и подвал
12:31 22/01/2024  |  Криминальная хроникаДрака с участием пятерых парней произошла во дворе одного из банкетных залов в Чаренцаване, есть задержанные