Ոչ մեքենան առգրավելու որոշում են ցուցադրել, ոչ՝ տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ մեքենան էվակուացնելու ․փաստաբան 06/21/2024 15:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Ոչ մեքենան առգրավելու որոշում են ցուցադրել, ոչ տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ մեքենան էվակուացնելու որոշում են ցուցադրել, ոչ արձանագրություն են կազմել, ոչ որևէ կերպ հիմնավորել են բռնի ուժը, ոչ էլ՝ թույլտվություն են հարցրել՝ Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչություն մուտք գործելու համար։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Ռոման Երիցյանը։
Նրա խոսքով՝ ներկայացուցչությունում գտնվող անձը ներս է հրավիրել քննիչին, սակայն այդ ժամանակ որևէ կերպ չի պարզաբանվել, որ պատրաստվում են ավտոմեքենան առգրավել՝ դարպասները կոտրելով։
«Խաբելով քննիչը մուտք է գործել, ապա, տեղեկանալով, որ անվտանգության աշխատակիցը չունի լիազորություն՝ դարպասը բացելու, հրավիրել են հատուկջոկատայիններին և պարեկներին, որոնք ջարդել են դարպասները՝ առգրավելու ավտոմեքենան»,- ասաց փաստաբանը՝ հավելելով, որ որևէ որոշման չի ծանոթացել։
Փաստաբանը հայտնեց, որ պատրաստվում է դատական կարգով վիճարկել այս ամենը, բոլորը պետք է տեսնեն՝ ինչպես են ճնշում արցախցիներին։

Адвокат прокомментировал инцидент с конфискацией служебного автомобиля президента Арцаха 06/21/2024 15:19 | Лента новостей
Адвокат Роман Ерицян прокомментировал инцидент с конфискацией служебного автомобиля президента Арцаха Самвела Шахраманяна.
"Ни постановления о конфискации автомобиля, ни решения об эвакуации его с применением технических средств, ни составленного протокола относительно этого, ни обоснований для применения грубой силы предъявлено не было, ни разрешения не просили для посещения представительства Республики Арцах", - заявил адвокат в беседе с журналистами.
По его словам, находившийся в представительстве человек пригласил войти следователя, однако в тот момент никак не уточнили, что собираются конфисковать автомобиль, ломая ворота.
"Следователь обманом вошел. Узнав о том, что сотрудник полиции не уполномочен открывать ворота, он пригласил спецназовцев и патрульных, которые сломали ворота, чтобы конфисковать машину", - сказал адвокат, добавив, что с каким-либо решением не ознакамливался.