Տղամարդը ռեկորդային 7 մլն դոլար է շահել շնորհիվ հոր խորհրդի 06/22/2024   12:23  |  Անցուդարձ
ԱՄՆ-ի Միչիգան քաղաքում տղամարդը ռեկորդային՝ 7,19 մլն դոլար է շահել վիճակախաղով՝ շնորհիվ հոր խորհրդի, գրում է UPI-ը։
38-ամյա տղամարդը հաճախ է գնել Lotto 47 վիճակախաղի տոմսեր և միշտ փոխել դրանց համարները։ Սակայն մի օր հայրը նրան ասել է, որ այս ռազմավարությունը չի բերում հաղթնակի: Նա որդուն խորհուրդ է տվել ընտրել կոնկրետ համար և միշտ օգտագործել միայն այդ համարը։ Տղամարդը մի քանի տարի շարունակ հենց այդպես էլ արել է։
Վերջիվերջո, տղամարդուն բախտը ժպտացել է։ Նա հասկացել է, որ իր հայրը ճիշտ էր։
«Հաղթանակը սյուրռեալիստական է թվում: Ես նույնիսկ դեռ չեմ ընկալել, որ միլիոնատեր եմ»,- իր տպավորություններով է կիսվել հաղթողը։
Տղամարդը նախատեսում է շահած գումարն օգտագործել ներդրումների և իր երեխաների կրթության վրա։
Միչիգանի վիճակախաղի ներկայացուցիչների խոսքով՝ 7,19 միլիոն դոլարը ամենամեծ գումարն է, որը երբևէ շահել են այդ վիճակախաղով։

Мужчина выиграл рекордные семь миллионов долларов благодаря совету отца 06/21/2024   13:29  |  Из жизни
В штате Мичиган, США, мужчина сорвал рекордный джекпот — 7,19 миллиона долларов — благодаря совету отца, пишет Lenta.ru со ссылкой на UPI.
38-летний мужчина часто покупал билеты лотереи Lotto 47 и всегда менял их номера. Однако однажды отец сказал ему, что эта стратегия невыигрышная. Он посоветовал игроку выбрать конкретное число и использовать всегда только его. Так мужчина и поступал на протяжении нескольких лет.
Наконец мужчине повезло. Он понял, что его отец был прав, когда увидел в электронном письме от Lotto 47 сообщение о джекпоте. «Победа ощущается сюрреалистичной. Я до сих пор не осознал, что я миллионер», — поделился он впечатлениями. Мужчина планирует потратить выигранные деньги на инвестиции и обучение его детей в колледже.
Организаторы мичиганской лотереи отметили, что 7,19 миллиона долларов являются самой большой суммой, которую когда-либо выигрывали с помощью билета, купленного на сайте MichiganLottery.com.