Սուրեն Պետրոսյանն իր ասուլիսը չի համաձայնեցրել «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման հետ 06/20/2024   15:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Սուրեն Պետրոսյանը վաղվա իր ասուլիսը նախապես չի համաձայնեցրել «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման հետ, չնայած որ տարածած հաղորդագրության մեջ նշել է, որ խոսելու է շարժման, ինչպես նաև առաջիկայում սպասվող իրադարձությունների վերաբերյալ։ Սա նշանակում է, որ Պետրոսյանի արտահայտած տեսակետները չեն արտահայտում ինչպես շարժման, այնպես էլ նրա առաջնորդի տեսակետները։
Հիշեցնենք, որ Սուրեն Պետրոսյանը հունիսի 12-ին՝ ԱԺ-ի մոտ տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ անհետացել էր, ապա՝ մեկօր անց վերադարձել։ Նա պնդել էր, թե իրեն տարել են ԱԱԾ-ի ներկայացուցիչները՝ Հրազդանի ուղղությամբ, իսկ ԱԱԾ-ն «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան պնդել է, որ նրան ոչ հրավիրել են, ոչ էլ տարել ԱԱԾ։
Խորհրդավոր անհետացումից հետո Ս. Պետրոսյանը մեկնել էր ՀՀ-ից, իսկ նախօրեին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում Բագրատ Սրբազան ասել էր, որ իրենք եւս հարցեր ունեն Ս. Պետրոսյանին եւ նրա վերադառնալուց հետո պետք է խոսեն հետը՝ Սուրեն Պետրոսյանը պետք է կարողանա հաստատել, որ իրեն իսկապես առևանգել են։
14:57 20/06/2024  |  Սոցիալական ցանցերՍուրեն Պետրոսյանը հանդես կգա մամուլի ասուլիսով
21:25 17/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ն պնդում է՝ Սուրեն Պետրոսյանին ԱԱԾ ծառայողները չեն տարել
14:51 17/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ն զրույց է ունեցել Սուրեն Պետրոսյանի հետ, ինչից հետո նա մեկնել է Հայաստանից
14:53 14/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ի մոտ տեղի ունեցած բախումներից հետո կորած Սուրեն Պետրոսյանը հայտարարություն է տարածել. չի հստակեցրել, թե որտեղ գտնվել մեկ օր
16:17 13/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբանները տեղյակ չեն քաղաքագետ Սուրեն Պետրոսյանը ձերբակալվա՞ծ է, ԱԱԾ-ում, թե՞ ուղղակի ընկերների հետ գնացել է. Նա փաստաբանների հետ կապ չի հաստատել
21:22 12/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱռևանգվել է Սուրեն Պետրոսյանը
21:03 07/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԳործում է մի կոնցեպտ, որը կարելի է անվանել մեկ իշխանություն՝ երկու պետություն. Պետրոսյան
12:38 27/05/2024  |  ՔաղաքականԻշխանափոխությունը ՍՊԸ-ի լուծարում չի, մեկ օրում չի լինում. հենց ուժը տենսան, գալու են երկխոսեն. Պետրոսյան
13:51 21/05/2024  |  ՔաղաքականՇարունակենք պահել Արցախը մեզ համար որպես ուղեցույց և թույլ չտալ, որ դա որևէ մեկը դիտարկի որպես ռևանշիստական հայտարարություն. Սուրեն Պետրոսյան

Сурен Петросян не согласовывал свою пресс-конференцию с протестным движением "Тавуш во имя Родины" 06/20/2024   16:02  |  Лента новостей
По сведениям "ФактИнфо", Сурен Петросян заранее не согласовывал свою завтрашнюю пресс-конференцию с протестным движением "Тавуш во имя Родины", хотя в распространенном сообщении указал, что  будет говорить о движении, а также предстоящих в ближайшее время  событиях. Это означает, что высказанное Петросяном мнение не отражает точку зрения ни движения, ни его лидера.
Напомним, что Сурен Петросян во время имевших место 12 июня событий у здания НС исчез, а затем спустя день вернулся. Сообщалось, что он заявил, что его увезли представители СНБ в сторону Раздана. В Службе нацбезопасности же в ответ на запрос «ФактИнфо» заверили, что его ни приглашали и не забирали в СНБ.
После загадочного исчезновения С. Петросян покинул Армению, а на состоявшейся накануне пресс-конференции архиепископ Баграт Галстанян заявил, что у них также возникли вопрос к Петросяну и после его возвращения должны переговорить с ним; Сурен Петросян должен суметь подтвердить, что его действительно похитили.