Սուրեն Պետրոսյանի վերադարձին ենք սպասում, շատ հարցեր ունենք իրեն. Բագրատ Սրբազան 06/19/2024   11:56  |  Քաղաքական
Սուրեն Պետրոսյանին ես հանդիպել եմ հունիսի 13-ի երեկոյան՝ դեպքից հետո, որը մեզ համար անհասկանալի մնաց։ Խոսել եմ իր հետ, շատ մանրամասն քննարկել ենք հարցերը, ինքը պատմել է եղելությունը, ես ընդունել եմ այնպես՝ ինչպես պատմել է, որովհետև այլ միջոց չունենք քննելու և քննություն անցկացնելու կարիք չկա։ Սուրենը խնդրեց պարզապես, որ մի քանի օրով արտերկիր պետք է մեկնի, բայց վերադարձին մենք շատ հարցեր ունենք, թե ինչ է տեղի ունեցել իրականում՝ ամբողջության մեջ և որոշելու, թե այս ճանապարհը միասին ենք անցնելու, թե՝ ոչ։ Այս մասին հրավիրված ասուլիսին ասաց Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։
Նրա խոսքով՝ Սուրեն Պետրոսյանը պետք է կարողանա հաստատել, որ իրեն իսկապես առևանգել են, ըստ այդմ, նաև՝ դրան համապատասխան գործընթացներ կսկսվեն։
11:48 19/06/2024  |  ՔաղաքականԲազմաթիվ վիրավորներ ունենք այդ օրվա հետևանքով ու կալանավորվածներ. Բագրատ սրբազան
20:52 17/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀունիսի 12-ը նոր Մարտի 1 է մեր կյանքում, որի մեղավորը նիկոլ Փաշինյանն է. Սրբազան (տեսանյութ)
20:28 17/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք բոլորս կալանավայրում ենք գտնվում, ամսի 12-ը՝ նոր մարտի 1-ը վկա. Բագրատ Սրբազան
20:02 17/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄեզ շենքերը հետաքրքիր չեն, այդ շենքերում գտնվող մարդիկ պետք է գան ու պատասխան տան. Բագրատ Սրբազան (տեսանյութ)
16:19 15/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱվելի եք տենչալու արյուն, բայց դուք դրա հաճույքը չեք ստանալու. Սրբազանի կոչը (տեսանյութ)
15:01 15/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀունիսի 17-ին, ժամը 18։30-ին հավաք Բաղրամյան-Դեմիրճյան փողոցների խաչմերուկում․ հայտարարություն
14:26 15/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավապահ համակարգը լծված է արդարացնելու իշխանությունների արյունարբու կեցվածքը.Սրբազանի կոչը
12:01 15/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՇարժման տրամաբանությունը վերաձևակերպում ենք, շուտով կիմանաք. Բագրատ սրբազան

Судебный процесс будет начат против секретаря правящей фракции Армении Артура Ованнисяна 06/19/2024   12:41  |  Судебный репортаж
Судебный процесс будет начат против секретаря правящей парламентской фракции "Гражданский договор" Артура Ованнисяна. Об этом сообщил архиепископ Баграт Галстанян на пресс-конференции в среду.
"Трибуну парламента превратили просто в средство грязной пропаганды, чтобы люди самоутверждались. Один из них, который себе многое навоображал и есть некоторые сведения, что он проходил по делу о наркотиках, кажется, зовут Артур Ованнисян. Мы собираемся начать судебный процесс из-за его высказываний", - сообщил архиепископ Баграт Галстанян. Онтакже  отметил, что ранее был начат судебный процесс против журналиста Давида Левоняна, однако новостей по этой части нет.