Ալեն Սիմոնյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Էստոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդի հետ 06/18/2024   13:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 18-ին ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդին (նստավայրը՝ Թբիլիսի), ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
Խորհրդարանի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին արդյունավետ աշխատանքի եւ համագործակցության համար` մաղթելով հաջողություններ հետագա աշխատանքային գործունեության մեջ:
«Շնորհակալ ենք հայ-էստոնական հարաբերությունների զարգացման գործում Ձեր անգնահատելի ներդրման, ջանքերի եւ նվիրվածության համար: Դուք մշտապես կարող եք հույս դնել Հայաստանի վրա` որպես երկիր, որը կիսում է Էստոնիայի եւ ԵՄ-ի հետ նույն արժեհամակարգը»,- ասել է ԱԺ նախագահը:
Ռինա Կալյուրանդը նշել է, որ ՀՀ-ում առաքելության 4 տարիների ընթացքում համագործակցությունը գործընկերների հետ եղել է բարձր մակարդակի վրա եւ վերահաստատել Էստոնիայի պատրաստակամությունը՝ աջակցել Հայաստանին ընթացող բարեփոխումների եւ ԵՄ-ի հետ հարաբերությունների սերտացման հարցում:
Զրուցակիցները փաստել են Հայաստան-Էստոնիա երկկողմ հարաբերությունների բարձր մակարդակի մասին` ընդգծելով շարունակական փոխայցերի կարեւորությունը:
«Ես մշտապես կլինեմ Հայաստանի կողքին»,- նշել է դեսպանը:
20:16 12/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը ոստիկանների կողմից լուսաձայնային նռնակ կիրառելու մեջ մեղադրեց Բագրատ Սրբազանին
18:09 11/06/2024  |  ՔաղաքականԱլեն Սիմոնյանը նշեց, թե իր պատկերացմամբ ինչ է վաղը նախապատրաստում իրականացնել շարժումը
12:17 11/06/2024  |  Քաղաքական«Բա, ո՞ւր մնաց ձեր սերը ժողովրդի նկատմամբ. սառե՞լ է». «Ասելիքի չունեն՝ սադրում են». Ռուստամյանի ելույթից հետո լեզվակռիվ սկսվեց
10:54 11/06/2024  |  ՔաղաքականԻմ արածը ու ձեր արածը իրարից ոչ մի բանով չէր տարբերվում, դուք ևս քաղաքական գնահատական տվեցիք նոր. Սիմոնյանը՝ Մինասյանին
08:21 11/06/2024  |  ՄամուլՊատգամավորներն առաջնորդվում են «վերեւից» իջած կարգադրություններով․«Հրապարակ»

Спикер парламента Армении и посол Эстонии констатировали высокий уровень двусторонних связей 06/18/2024 14:32 | Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян 18 июня принял Чрезвычайного и Полномочного посла Эстонии в РА Рину Калюранд (резиденция – Тбилиси), завершающую дипломатическую миссию в Армении. Об этом сообщает пресс-служба НС.
Глава парламента поблагодарил посла за плодотворную работу и сотрудничество, пожелав успехов в дальнейшей работе.
“Мы благодарим Вас за неоценимый вклад, усилия и верность развитию армяно-эстонских отношений. Вы всегда можете рассчитывать на Армению как на страну, разделяющую с Эстонией и ЕС одну и ту же систему ценностей", - отметил спикер НС.
Рина Калюранд, отметив, что за 4 года миссии в РА сотрудничество с партнерами находилось на высоком уровне, подтвердила готовность Эстонии содействовать Армении в проводимых реформах и более тесных отношениях с ЕС.
Собеседники констатировали высокий уровень двусторонних связей Армения-Эстония, подчеркнув важность постоянных взаимных визитов.