Առաջիկա օրերի եղանակային կանխատեսումները 06/18/2024   13:00  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Երևանում հունիսի 18-ին և 20-ին կեսօրից հետո սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ Հունիսի 19-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20մ/վ արագությամբ: Հունիսի 21-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում հունիսի 18-ին և 20-ին՝ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում՝ ինտենսիվ, հունիսի 19-ին, 21-23-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է նաև կարկուտ։
13:32 17/06/2024  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԻնչ եղանակ են կանխատեսում առաջիկա 5 օրվա համար
11:35 06/06/2024  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎաղը երեկոյան ժամերից ցիկլոնի ազդեցությունը կզգանք՝ անձրև, ամպրոպ, կարկուտ է սպասվում
14:55 05/06/2024  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԵվս երկու արևոտ օր, այնուհետև ջերմաստիճանը կնվազի 6-9 աստիճանով. սպասվում են ինտենսիվ տեղումներ

Дожди с грозами, местами возможен град: синоптики рассказали о погоде в Армении на ближайшие дни 06/18/2024 13:38 | Информационная платформа
В Ереване сегодня и 20 июня после полудня ожидаются дожди с грозами, местами возможен также град. Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды РА.
Завтра в отдельных районах столицы в вечерние часы возможны кратковременные дожди с грозами. Во время грозы прогнозируется усиление ветра до 16-20 м/сек.. 21-23 июня осадков в столице установится погода без осадков.
В большинстве областей Армении сегодня и 20 июня прогнозируются дожди с грозами.Осадки местами будут интенсивными. 19 и 21 июня после полудня в отдельных регионах ожидаются кратковременные дожди с грозами, возможен град.