Ինչ եղանակ են կանխատեսում առաջիկա 5 օրվա համար 06/17/2024   13:32  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Երևանում հունիսի 17-ին, 19-20-ին, երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հունիսի 18-ին և 21-ին կեսօրից հետո սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ:
Հունիսի 22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում հունիսի 17-ին, 19-20-ին, 22-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 18-ին, 21-ին՝ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում՝ ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ։
11:35 06/06/2024  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎաղը երեկոյան ժամերից ցիկլոնի ազդեցությունը կզգանք՝ անձրև, ամպրոպ, կարկուտ է սպասվում
14:55 05/06/2024  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԵվս երկու արևոտ օր, այնուհետև ջերմաստիճանը կնվազի 6-9 աստիճանով. սպասվում են ինտենսիվ տեղումներ

Синоптики рассказали, чего ждать от погоды в Армении на этой неделе 06/17/2024 14:57 | Информационная платформа
В Ереване сегодня, 19-20 июня в вечерние часы ожидаются кратковременные дожди с грозами. Завтра и 21 июня в отдельных районах столицы возможен град. Во время грозы прогнозируется усиление ветра до 16-20 м/сек.. Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды РА.
22 июня осадков не предвидится. В отдельных регионах Армении завтра, 19-20 июня и 22 июня прогнозируются кратковременные дожди с грозами. Дожди с грозами ожидаются также в большинстве областей республики завтра и 21 июня. Осадки местами будут интенсивными, возможен град.