Ինչ են քննարկել Բայրամովն ու Ֆիդանը հեռախոսազրույցում 06/17/2024 18:01 | Միջազգային լրահոս
Այսօր հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ադրբեջանի և Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարներ Ջեյհուն Բայրամովի և Հաքան Ֆիդանի միջև։
Ինչպես հայտնում են Ադրբեջանի ԱԳՆ-ից, նախարարները քննարկել են երկու երկրների երկկողմ դաշնակցային հարաբերությունների տարբեր ասպեկտների ուղղությամբ կատարված աշխատանքը։
«Դրա հետ մեկտեղ քննարկվել են Շուշի քաղաքում կայանալիք Թյուրքական պետությունների կազմակերպության ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի նախապատրաստման հարցերը։ Հեռախոսազրույցի ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի, ինչպես նաև տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի շուրջ»,- ասված է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ։

Глава МИД Азербайджана и Турции провели телефонный разговор 06/17/2024 18:11 | Международные новости
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов и глава МИД Турции Хакан Фидан 17 июня провели телефонный разговор. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
Согласно сообщению, Байрамов и Фадан обсудили проделанную работу по различным аспектам двусторонних союзнических отношений между двумя странами.
Сообщается, что наряду с этим были рассмотрены вопросы подготовки к неформальному саммиту Организации тюркских государств (ОТГ), который пройдет в оккупированной Азербайджаном культурной столице Республики Арцах – городе Шуши.