Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ 06/16/2024 17:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 16-ին Շվեյցարիայի Համադաշնություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ:
Կողմերը քննարկել են հայ-ամերիկյան համագործակցությունն անվտանգության ոլորտում և անդրադարձել ԱՄՆ-ի աջակցությանը Հայաստանի պաշտպանական և անվտանգային կարողությունների, ինչպես նաև դիմակայունության բարձրացման հարցերում:

Секретарь Совбеза Армении обсудил с советником Байдена сотрудничество в сфере безопасности 06/17/2024 09:15 | Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян в рамках рабочего визита в Швейцарию 16 июня провел встречу с советником президента США по вопросам безопасности Джейком Салливаном. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза.
Стороны обсудили армяно-американское сотрудничество в сфере безопасности и коснулись содействия США в вопросах повышения обороноспособности и безопасности Армении, а также сопротивляемости.