Թույլ չենք տալու, որ ԼՂ կղերաֆեոդալական էլիտան ԼՂ ժողովրդին փորձի օգտագործել իր կլանային նպատակների համար. Փաշինյանը սպառնաց 06/14/2024   10:59  |  Քաղաքական
Մենք թույլ չենք տալու, որ Լեռնային Ղարաբաղի կղերաֆեոդալական էլիտան ԼՂ ժողովրդին փորձի օգտագործել իր կլանային նպատակների համար։ Այս մասին կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք շատ համբերատար ենք, շատ հանդուրժող ենք, մեր սերը չենք թաքցնում, բայց էլի եմ ասում՝ որևէ մեկը սա չպետք է շփոթի, իշխանության թուլություն սա չպետք է ընկալի և գնահատի։ Ես հույս ունեմ որ այս ուղերձների հասցեատերերը ընդունեն այս ուղերձները և հասցնի նրան, որ մենք առաքենք այդ ուղերձները կոնկրետ հասցեներեով»,- հայտարարեց նա։
22:22 13/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ստում է․ Հայ Ազգային Կոնգրեսի հայտարարությունը
20:11 13/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԺամեր անց հասկացել ենք, որ մենակ ենք. Շահրամայանը 2023թ.-ի սեպտեմբերի 19-ի իրավիճակի մասին
19:52 13/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հյուրընկալել է Գյումրու թիվ 4 դպրոցի 4-րդ «Բ» դասարանի աշակերտներին
19:42 13/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԽորհրդարանական ընդդիմությունը կոչ է արել ուժային կառույցների ղեկավարներին հրաժարական տալ
14:43 13/06/2024  |  ՔաղաքականԿրեմլը արձագանքել է ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու մասով Փաշինյանի հայտարարությանը
23:13 12/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԷդ ստախոսն իմ մասին ասել է՝ եթե ուզենայի, բագաժնիկը կգցեի, բերել կտայի․ Բագաժնիկ գցող, դու մտածի երկրից չփախչելու մասին. Սրբազան (տեսանյութ)
21:02 12/06/2024«Նա դարձյալ ճողոպրել է ԱԺ-ից». Հրապարակվել են կադրերը
20:32 12/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչ անադեկվատ վիճակում եք, որ էս պատկերին ծափ եք տալիս. Քրիստինե Վարդանյանը՝ Փաշինյանին
20:18 12/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը իրականացնում է օրենքով իրեն վերապահված գործառույթները՝ խստիվ օրենքի շրջանակներում. Փաշինյանն արդարացրեց լուսաձայնային նռնակ կիրառելը

Пашинян: мы не позволим клерикально-феодальной элите Нагорного Карабаха пытаться использовать народ НК в своих клановых целях 06/14/2024   11:35  |  Политика
"Мы не позволим клерикально-феодальной элите Нагорного Карабаха пытаться использовать народ Нагорного Карабаха в своих клановых целях", - заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг .
"Правительство Армении, как и в предыдущий период, будет оказывать поддержку вынужденно переселенным братьям и сестрам из Нагорного Карабаха в решении их социальных проблем. Но я также хочу подчеркнуть политическую волю правительства, что мы не позволим клерикально-феодальной элите Нагорного Карабаха пытаться использовать народ Нагорного Карабаха в своих клановых целях. Мы очень терпеливы, толерантны, не скрываем свою любовь, но повторюсь - никто не должен это превратно понимать и воспринимать как слабость власти. Я надеюсь, что адресаты примут эти месседжи и не доведут до того, чтобы доставили эти послания по адресу", - заявил Пашинян.