Բերման են ենթարկվել և ձերբակալվել մարզային կառույցի շուրջ մեկ տասնյակի հասնող ղեկավար անդամներ. Մինասյան 06/14/2024 15:04 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ոչ մի հանցակազմի հատկանիշներ չունենալով՝ պատվիրված քրեական գործի շրջանակներում, իշխանությունը փորձում է ճնշել ՀՅԴ կուսակցությանը, ինչը, բնականաբար, չի հաջողվելու նրանց», - «Փաստինֆո»-ին ասաց ՀՅԴ անդամ, ՀՀ ԱԺ « Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
Նրա արձանագրմամբ՝ «արդեն մի քանի տարի է, որ իշխող քաղաքական ուժ կոչվածը, ոտնահարելով սահմանադրական բոլոր նորմերը, հարձակում է իրականացնում դաշնակցության նկատմամբ։ Հերթական փուլն է սկսվել, այս անգամ արդեն Վայոց Ձորի կուսակցության գրասենյակի վրա է հարձակումը կազմակերպվել։ Բերման են ենթարկվել և ձերբակալվել մարզային կառույցի շուրջ մեկ տասնյակի հասնող ղեկավար անդամներ, ինչպես նաև խուզարկություններ են իրականացվել գրասենյակում՝ բնականաբար ոչինչ չհայտնաբերելով»։
Ա.Մինասյանի փոխանցմամբ՝ ներկայումս փաստաբաններն աշխատում են, հավաքում տեղեկությունները և առաջիկայում կուսակցությունը հանդես կգա հայտարարությամբ

Представитель партии "Дашнакцутюн" сообщил о задержании около десятка соратников 06/14/2024 15:28 | Лента новостей
Власти пытаются оказать давление на партию АРФ "Дашнакцутюн" в условиях отсутствия какого-либо состава преступления, в рамках заказного уголовного дела, это, естественно, им не удастся, заявил "ФактИнфо" член АРФД, депутат парламента РА от оппозиционной фракции «Армения» Арцвик Минасян.
По его словам, "уже несколько лет, так называемая правящая политсила, попирая се конституционные нормы, предпринимает атаки на Дашнакцутюн".
"На этот раз организовали нападение на Вайоцдзорский офис партии. Подвергнуты приводу и задержаны около одного десятка представителей руководства областной структуры, а также проведены обыски в офисе, где ничего, естественно, не обнаружили", - сказал Минасян.
Он сообщил, что в данный момент адвокаты собирают информацию и в ближайшее время партия выступит с заявлением.