Ռուսաստանը պատրաստ է թեկուզ հենց վաղը նստել բանակցությունների սեղանի շուրջ. Պուտին 06/14/2024   14:36  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանը պատրաստ է նույնիսկ վաղը նստել Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների սեղանի շուրջ՝ միաժամանակ հասկանալով բոլոր նրբությունները, ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Մենք պատրաստ ենք թեկուզ հենց վաղը նստել բանակցությունների սեղանի շուրջ՝ հասկանալով իրավական իրավիճակի յուրահատկությունը, բայց այնտեղ կան օրինական իշխանություններ, թեկուզ սահմանադրությամբ, կա մեկը, ում հետ կարելի է բանակցել»,- ասել է Պուտինը ՌԴ ԱԳՆ ղեկավարության հետ հանդիպման ժամանակ։
13:52 01/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչ են մաղթել Պուտինը, Միշուստինը, Տոկաևն ու մյուսները Փաշինյանին ծննդյան օրվա առիթով
18:47 30/05/2024  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը խոսել է Ուկրաինայի հետ պատերազմի ավարտի մասին
15:00 24/05/2024  |  Միջազգային լրահոսՎլադիմիր Պուտինը պատրաստ է Ուկրաինայի հարցով խաղաղ բանակցությունների. Reuters
23:21 12/05/2024  |  Միջազգային լրահոսՇոյգուն չնշանակվեց պաշտպանության նախարար. Պուտինը Բելոուսովի թեկնածությունն է առաջարկել
13:50 28/04/2024  |  Միջազգային լրահոսՎլադիմիր Պուտինի երդմնակալությունը եթեր կհեռարձակվի մայիսի 7-ին՝ տեղի ժամանակով 12:00-ին

Путин заявил, что Россия хоть завтра готова сесть за стол переговоров по Украине 06/14/2024   15:33  |  Международные новости
Россия хоть завтра готова сесть за стол переговоров по Украине, понимая при этом все тонкости, сказал президент РФ Владимир Путин. Слова президента РФ приводит РИА Новости.
"Мы готовы сесть за стол переговоров хоть завтра, мы понимаем при этом все своеобразие юридической ситуации, но там есть легитимные власти, даже в соответствии с конституцией, я сейчас только что об этом сказал, есть с кем вести переговоры. Пожалуйста, мы готовы", - заявил Путин в ходе встречи с руководством МИД РФ.
15:15 14/06/2024  |  Международные новостиПутин обвинил Запад в попытках расчленить Россию
09:36 14/06/2024  |  Международные новостиВ Минобороны РФ заявили о 70 беспилотников, сбитых в небе над Ростовской областью
16:16 07/06/2024  |  Международные новостиСША выделят Украине новый пакет помощи на $225 млн
10:41 07/06/2024  |  Международные новостиМакрон заявил, что Франция передаст истребители Mirage 2000-5
16:58 24/05/2024Путин готов к мирным переговорам по Украине - Reuters
09:36 14/05/2024  |  Международные новостиБлинкен прибыл с визитом в Киев
13:51 13/05/2024  |  Международные новостиЛавров: если Запад хочет биться на поле боя за Украину, то Россия к этому готова
15:32 02/05/2024  |  Международные новостиМакрон подтвердил, что не исключает отправку войск в Украину
09:17 25/04/2024  |  Международные новостиБайден подписал закон о военной помощи Украине на $61 млрд