Բաղրամյան պողոտայում ոստիկանության գործողությունների հետևանքով 8 անձ այս պահին ԲԿ-ում է․ Ավանեսյան 06/14/2024 11:57 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 12-ին Բաղրամյան պողոտայում ոստիկանության հետ բախումների հետևանքով տուժած ութ անձ այս պահին գտնվում է ԲԿ-ում։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ առողջապահության նապարար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Վիրավորված մեկ պացիենտի վիճակը բավարար է գնահատվում, մյուսներն էլ, կարծում եմ, այս 1-2 օրվա ընթացքում դուրս կգրվեն»,- ասաց Ավանեսյանը՝ նշելով, որ դեռ չի այցելել նրանց, սակայն կայցելի։ Թե ինչպես կընդունեն նրան՝ հաշվի առնելով, որ քաղաքական բախումների հետևանքով են հիվանդանոցում՝ Ավանեսյանն ասաց, որ այս երեք տարիների ընթացքում միշտ լավ են ընդունել՝ բոլորը։
Ոստիկանության գործողությունները, սակայն, Ավանեսյանը իրավաչափ և համաչափ է գնահատում՝ նշելով, թե ոստիկանությունն իրականացրել է իր պարտքը՝ պաշտպանելու հասարակական կարգը Հայաստանում։

8 пострадавших в ходе стычек протестующих с полицией на проспекте Баграмяна остается в больнице - Аванесян 06/14/2024   12:21  |  Лента новостей
8 человек, пострадавших в ходе стычек между протестующими и полицейскими на проспекте Баграмяна в Ереване,  находятся в данный момент в больницах. Об этом сообщила министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян.
"Состояние одного и пострадавших пациентов оценивается как удовлетворительное. Полагаю, остальных выпишут в течение 1-2 дней", - сказала Аванесян, отметив, что пока их навещала, но проведает их.
При этом Аванесян считает действия полиции правомерными и соразмерными. Она отметила, что  полиция выполняла свой долг по защите общественного порядка в Армении.