Փաստաբանները տեղյակ չեն քաղաքագետ Սուրեն Պետրոսյանը ձերբակալվա՞ծ է, ԱԱԾ-ում, թե՞ ուղղակի ընկերների հետ գնացել է. Նա փաստաբանների հետ կապ չի հաստատել 06/13/2024 16:17 | ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքագետ Սուրեն Պետրոսյանի գտնվելու վայրն առ այս պահը հայտնի չէ նաեւ փաստաբաններին։
Ինչպես հայտնի է՝ երեկ տեղի ունեցած բախումներից հետո ՔԿ-ն հայտարարեց քրգործ հարուցելու մասին, որի շրջանակներում ձերբակալվել է 30 անձ, նրանց թվում հայտնի ազատամարտիկ Աշոտ Մինասյանը, հոգեւորականներ։
«Փաստինֆո»-ն փորձել է պարզել, թե արդյոք «հինգ իրավապաշտպաններ» նախաձեռնության անդամները տեղյակ են նրա գտնվելու վայրի մասին, արդյոք նա այդ 30 ձերբակալվածների մեջ է, թե ոչ։ Նախաձեռնության անդամ, փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը նշեց, որ իրենք էլ չեն կարողանում ճշտել՝ նա ձերբակալվածների մե՞ջ է, թե ուղղակի գնացել է ընկերների հետ «ձուկ բռնելու» փոխաբերական իմաստով։
Նշենք, որ այսօր տեղեկություն ստացվեց, որ Ս. Պետրոսյանը կապ է հաստատել ընտանիքի հետ, ասել, որ լավ է։ Սերգեյ Հարությունյանն ասաց, որ իրենք ևս ծանոթ են այդ լուրին, սակայն , չգիտեն, թե որտեղից է կապ հաստատել՝ ԱԱԾ-ի՞ց, թե՞ այլ վայրից ։

Адвокаты не располагают информацией о местонахождении политолога Сурена Петросяна 06/13/2024   16:50  |  Лента новостей
Информацией о местонахождении политолога Сурена Петросяна до сих пор не располагают и адвокаты.
Как известно, после вчерашних столкновений между полицейскими и протестующими СК сообщил о возбуждении уголовного дела, в рамках которого задержаны 30 человек, в том числе известный азатамартик Ашот Минасян, священнослужители.
"ФактИнфо" попыталось выяснить, известно ли инициативе "Пять правозащитников" его местонахождение или возможном задержании. Член инициативы, адвокат Сергей Арутюнян отметил, что они не могут уточнить, задержан ли он или просто отправился вместе с друзьями "ловить рыбу" в переносном смысле.
Отметим, что сегодня появилась информация, что С. Петросян связался с семьей и сказал им, что с ним все в порядке. Сергей Арутюнян сообщил, что до них дошла эта весть, однако они не знают, откуда он вышел на связь - из СНБ или другого места.