Տավուշում կատարված սահմանազատման գործընթացում էականորեն հաշվի են առնվել Ոսկեպարի ժողովրդի տեսակետները. Փաշինյան 06/12/2024   15:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանազատման գործընթացը մեր կառավարության նախաձեռնությունն է՝ արձանագրելու Հայաստանի ինքնիշխան տարածքը։
ԱԺ-ում հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։ Լրագրողի այն դիտարկմանը, որ ադրբեջանական ստորաբաժանումները դուրս չեն եկել ՀՀ ինքնիշխան տարածքից՝ թե օկուպացված հատվածներից,թե Տավուշի այդ հատվածները չսահմանազատվեցին ՝ Փաշինյանն ասել է, թե «այդ հատվածները չեն սահմանազատվել՝ փոխադարձ պայմանավորվածությամբ։ Նույն տրամաբանությամբ Ոսկեպարում կային մեծ պրոբլեմներ»։
«Էս գործընթացում էականորեն հաշվի են առնված Ոսկեպարի ժողովրդի տեսակետները»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
14:36 12/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ղեկավարությանը
08:18 12/06/2024  |  ՄամուլՓողի խնդիր է առաջացել․ «Հրապարակ»
08:15 12/06/2024  |  ՄամուլՈ՞վ է շպիոնը․ «Հրապարակ»
07:54 12/06/2024  |  ՄամուլՈւժային կառույցները խիստ են լինելու. չեն խնայելու անգամ Սրբազանին. «Ժողովուրդ»
18:52 11/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ4 արեւմտամետ կուսակցություն դիմել է Փաշինյանին՝ ԵՄ-ին անդամակցելու հարցով առաջիկա 3 – 4 ամսվա ընթացքում հանրաքվե կազմակերպելու համար
17:13 11/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Ջեյմս Օ՛Բրայենին
15:59 11/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Ժան-Պիեռ Ռաֆարենին

В процессе делимитации в Тавуше в значительной степени было учтено мнение жителей Воскепара - Пашинян 06/12/2024 15:31 | Лента новостей
Процесс делимитации границы – это инициатива правительства РА для констатации суверенной территории Армении. Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в беседе с журналистами в НС.
В ответ на замечание о том, что ВС Азербайджана до сих пор не выведены с оккупированных участков суверенной территории Армении и на ряде участков в Тавуше не проводится делимитация, Пашинян заявил, что "эти участки не были делимитированы по взаимной договоренности; по той же логике были большие проблемы в Воскепаре".
"В данном процессе в значительной степени было учтено мнение жителей Воскепара", - сказал Никол Пашинян.