Նախիջևանում ադրբեջանցի զինծառայող է անհետացել. նախնական տվյալներով՝ հատել է ՀՀ սահմանը 06/10/2024 10:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախիջևանում ադրբեջանցի զինծառայող է անհետացել։ Ադրբեջանի ՊՆ-ն հայտնում է, որ Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության Սադարակի շրջանի Գյուննուտ գյուղի ուղղությամբ զինծառայող Ջեյհուն Հուսեյնովը հունիսի 9-ին չպարզված հանգամանքներում անհետացել է։
Տարբեր ԶԼՄ-ներ հայտնում են, որ նա հատել է ՀՀ սահմանն ու այստեղ ձերբակալվել։ «Փաստինֆոն» փորձում է լուրը ճշտել ՀՀ ՊՆ-ից և ԱԱԾ-ից, առայժմ որևէ մեկնաբանություն չկա։
Գլխավոր դատախազությունից հարցին, թե արդյոք քրեական գործ կա հարուցված՝ առաջարկեցին գրավոր հարցում ուղարկել։

Азербайджанский военнослужащий пропал при неизвестных обстоятельствах в Нахиджеване 06/10/2024 11:00 | Лента новостей
Министерство обороны Азербайджана сообщает, что военнослужащий Джейхун Гусейнов пропал 9 июня при неизвестных обстоятельствах в направлении населенного пункта Гюннут Садаракского района Нахиджеванской Автономной Республики.
Различные СМИ сообщают, что он якобы перешел границу с Арменией и был задержан.
"ФактИнфо" пытается уточнить достоверность этой иноформации у Минобороны и СНБ Армении, но пока каких-либо комментариев не последовало.
В Генпрокуратуре в ответ на вопрос, возбуждено ли уголовное дело, предложили направить письменный запрос.