Ընդդիմությունը ԱԺ մուտք է արել առաջարկը. կառավարությունը ծրագիրը տապալել է եւ ԱԺ-ն պետք է հանդես գա հրաժարական ներկայացնելու ուղերձով (տեսանյութ) 06/10/2024   14:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցություններն արտահերթ նիստ գումարելու պահանջով միջնորդությունը մուտք են արել ԱԺ։ Առաջարկել են արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկել կառավարության հրաժարականի և նոր կառավարության ձևավորման մասին ԱԺ ուղերձը։
Քիչ առաջ այդ մասին հայտնել է «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը՝ նշելով, որ փաստաթուղթը մուտք են արել երեք ժամ առաջ
Հրաժարականի պահանջի հիմքում դրված է այն, որ կառավարությունը չի կատարել իր ծրագիրը։
Նախաձեռնությունը ստորագրել է 33 պատգամավոր։
13:58 10/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՇարժման փոքրիկ մասնակիցներն իրենց համար զբաղմունք են գտել Բաղրամյան պողոտայում
13:31 10/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՇարժումը պահանջում է անվստահություն հայտնել Նիկոլ Փաշինյանին. Բաղրամյան պողոտան փակ է. հայտարարվել է 96-ժամյա գործողության մասին. ուղիղ միացում

"Правительство Армении не выполнило свою программу и должно подать в отставку": оппозиция внесло предложение в НС 06/10/2024 14:34 | Лента новостей
Три часа назад в Национальное Собрание поступило предложение о созыве внеочередного заседания. На повестке дня заседания будет один вопрос – обращение НС к правительству с предложением подать в отставку.
В основу требование об отставке легло невыполнение правительством своей программы. Об этом немногим ранее заявил секретарь оппозиционной фракции "Армения" Арцвик Минасян.