Եղանակն առաջիկա 5 օրերին 06/07/2024   14:08  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Սև ծովի շրջաններից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված` հունիսի 7-ի երեկոյան ժամերից, 8-12-ին շրջանների մեծ մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում, այդ թվում՝ Երևանի առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն ինտենսիվ, կտեղա կարկուտ։
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 8-9-ին ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կնվազի 6-10 աստիճանով։
Երևանում հունիսի 7-ին երեկոյան ժամերին, 8-12-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում` ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20մ/վ արագությամբ։
Մարզերում հունիսի 7-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում, 8-12-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում` ինտենսիվ, կտեղա նաև կարկուտ։

Дожди с грозами, сильный ветер, град: мощный циклон накроет Армению в ближайшие дни 06/07/2024 15:29 | Информационная платформа
В связи с проникновением активного циклона из районов Черного моря с вечера 7 июня, а также в период с 8 по 12 июня в большинстве районов Армении время от времени ожидаются дожди с грозами. Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды РА.
В некоторых районах республики, в том числе и в Ереване, осадки будут интенсивными, выпадет град.
Температура воздуха в дневные часы 8-9 июня понизится на 6-10 градусов.
В Ереване в вечерние часы 7 июня, 8-12 июня время от времени ожидаются дожди и грозы. В отдельных районах Еревана дожди будут интенсивными, возможен также град. Во время грозы ожидается усиление ветра до 16-20м/с.
В отдельных областях Армении после полудня 7 июня, 8-12 июня преимущественно на всей территории республики временами пройдут дожди и грозы. В отдельных районах осадки будут интенсивными, выпадет также град.