Ռոբերտ Ղուկասյանը պատրաստ է ընդունել Բագրատ Սրբազանին, եթե նա Սյունիք գնա որպես Սրբազան, ոչ թե որպես քաղաքական գործիչ 06/05/2024 15:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Եթե Սյունիքում լինեմ, երբ Բագրատ Սրբազանը այցելի Սյունիք ու գա որպես Սրբազան՝ պատրաստ եմ ընդունել։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը։
«Եթե այնտեղ լինեմ, ու եթե Սրբազանը գա որպես Սրբազան, ոչ թե որպես քաղաքական գործիչ, ապա, այո, պատրաստ եմ ընդունել։ Ես մեծագույն հարգանք ունեմ եկեղեցու նկատմամբ, եթե խոսում ենք ակցիայի մասին, ապա պիտի հասնի այդ պահը՝ նոր որոշենք»,- ասել է մարզպետը։

Гукасян готов принять Баграта Србазана, если он прибудет в Сюник как архиепископ, а не как политик 06/05/2024 15:28 | Лента новостей
Губернатор Сюникской области Армении Роберт Гукасян заявил, что готов принять архиепископа Баграта Галстаняна, если он прибудет в регион в качестве представителя духовенства.
"Если я буду там и если Србазан совершит визит в качестве архиепископа, а не в качестве политика, то я готов принять его", - заявил он в беседе с журналистами в парламенте.
Гукасян отметил, что с большим пиететом относится к Армянской Апостольской церкви. "Если же вы говорите об акции, то мы определимся, когда настанет этот момент", - сказал губернатор.