Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Բուլղարիայի ՊՆ Աթանաս Զապրյանովի հետ 06/05/2024   17:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բուլղարիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Բուլղարիայի պաշտպանության նախարար Աթանաս Զապրյանովի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Բուլղարիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Եդիգարյանը։
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Բուլղարիա համագործակցությանը, ինչպես նաև ռազմատեխնիկական բնագավառում համագործակցության հնարավորություններին առնչվող հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև բազմակողմ ձևաչափերով՝ ՆԱՏՕ-ի և ԵՄ շրջանակում համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։
Նախարար Պապիկյանը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքն ու նպատակները։

Министры обороны Армении и Болгарии обсудили возможности сотрудничества в военно-технической сфере 06/05/2024 18:02 | Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян встретился с коллегой из Болгарии Атанасом Запряновым. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Во встрече, которая состоялась в рамках рабочего визита Папикяна в Болгарию, участвовал также чрезвычайный и полномочный посол РА в Болгарии Армен Едигарян.
Были обсуждены вопросы сотрудничества между Арменией и Болгарией в оборонной сфере, а также возможности сотрудничества в военно-технической сфере.
В ходе встречи также были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества и региональной безопасности в рамках НАТО и ЕС в многосторонних форматах.