ԵՄ առաքելության տեղակայումից հետո որևէ ներխուժում, մեծ հարձակում Հայաստանի ինքնիշխան տարածք վրա չի եղել. Միրզոյան 06/04/2024   11:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԵՄ առաքելության տեղակայումից հետո որևէ մեծ հարձակում, ներխուժում Հայաստանի ինքնիշխան տարածք, կարծես թե, չի եղել, սա փաստ է: Այս մասին ԱԺ-ում 2023-ի բյուջեի կատարողականի քննարկման ժամանակ հայտարարեց ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ անդրադառնալով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանի դիտարկմանը, թե ԵՄ դիտորդների ներկայությունը ՀՀ անվտանգության բաղադրիչ չէ։
«Էսկալացիա եղավ միայն մի վայրում, որտեղ հասանելիություն կամ չեն ունեցել, կամ շատ սահմանափակ են ունեցել։ Այն վիճակը, այն ծուղակը, որում հայտնվել է Հայաստանը, մի ծուղակ է, որը դուք կամ ձեր օգնությամբ ուրիշներն  լարել եք տասնամյակներ շարունակ։ Կարող է անձամբ դուք չեք էլ գիտակցում, որ դա ծուղակ էր, թակարդ էր, որը լարվել է տասնամյակներ շարունակ։ Դա եղել է մեթոդ՝ կանխելու ՀՀ իրական ինքնիշխանությունը, դա եղել է շատ քաղցր, բայց շղթա ապահովելու ՀՀ իրական անազատությունը»,- դիմելով ընդդիմությանը՝ ասաց Միրզոյանը։
15:11 03/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում ԵՄ առաքելությունը Եղեգնաձորում ընդունել է Նիդեռլանդների ոստիկանության պատվիրակությանը
18:29 05/10/2023  |  ՔաղաքականՀայաստանում ԵՄ առաքելության դիտորդները զրուցում են բնակչության հետ ու ԵՄ-ին զեկույց ներկայացնում

Крупномасштабного нападения на суверенную территорию Армении после размещения миссии ЕС не было - Мирзоян 06/04/2024   14:01  |  Лента новостей
Крупномасштабного нападения, вторжения на суверенную территорию Армении после размещения гражданской наблюдательной миссии ЕС вроде бы не было, и это факт. Об этом заявил глава МИД Армении Арарат Мирзоян на слушаниях в парламенте по исполнению бюджета за 2023 год в ответ на ремарку депутата от оппозиционной фракции "Армения" Артур Хачатрян о том, что присутствие наблюдателей ЕС не являются составляющей безопасности РА.
"Эскалация была только на одном участке, куда у них или не было доступа, или он был очень ограниченным. Та ситуация, та ловушка, в которой оказалась Армения – это та западня, которую вы или с вашей помощью готовили на протяжении десятилетий. Это был метод для предотвращения подлинного суверенитета РА…", - сказал Мирзоян, обращаясь к оппозиции.
11:38 04/06/2024  |  Лента новостейГлава МИД Армении: вопрос конституционных изменений не является предметом переговоров с Азербайджаном
12:16 30/05/2024  |  Лента новостейГлава наблюдательной миссии ЕС в Армении посетил территорию озера “Сев лич”
09:24 30/05/2024  |  Международные новостиЕС намерен создать сеть оборонных соглашений с третьими странами - Боррель
15:15 29/05/2024  |  Лента новостейАтмосфера существенно изменилась, но это не значит, что мы достигли финиша - премьер Армении о мирном договоре с Баку