Հայաստան-Թուրքիա հարաբերություններում կա շատ առողջ երկխոսություն. Արարատ Միրզոյան 06/04/2024 11:29 | ԼՐԱՀՈՍ
2023-ին շարունկել ենք Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը: Ունենք մի շարք հարցերի շուրջ բավականին լայն փոխըմբռնում:
Այս մասին ԱԺ-ում 2023 թվականի բյուջեի կատարողականի հաշվետվության քննարկման ժամանակ ասաց ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:
«Կան նաև պայմանավորվածություններ, որոնցից հիմնականները, ցավոք, դեռ կյանքի չեն կոչվել՝ պայմանավորված 3-րդ գործոններով։ Հայաստանի ակնկալիքն է Թուրքիայից, որ պայմանավորվածությունները կիրականանան։
«Մենք պատրաստ ենք շարունակել այս շատ առողջ երկխոսությունը։ Ակնհայտորեն, ժամանակ է, որ մենք տեսնենք գետնի վրա կոնկրետ իրականացվող պայմանավորվածություններ»,-ասաց նա:

Глава МИД Армении заявил, что с Турцией ведется очень здоровый диалог 06/04/2024 11:55 | Лента новостей
Армения и Турция дистигли довольно широкого взаимопонимания по ряду вопросов. Об этом во вторник заявил глава МИД Армении Арарат Мирзоян на слушаниях в парламенте по исполнению бюджета за 2023 год, коснувшись процесса нормализации отношений с Турцией.
"В вопросе нормализации отношений с Турцией у нас есть широкое взаимопонимание по ряду вопросов", - сказал он.
По его словам, есть также договоренности, основные из которых, к сожалению, пока что не претворены в жизнь из-за третьего фактора.
"Наши ожидания от Турции заключаются в том, что договоренности будут реализованы. Мы готовы продолжать этот очень здоровый диалог. Очевидно, что настало время взглянуть на реализацию конкретных договоренностей на земле", - заявил глава МИД Армении