Դիմում ենք Հայաստանի կառավարությանը՝ ցուցաբերելու զսպվածություն և հարգելու մարդկանց՝ իրենց անհամաձայնությունն արտահայտելու հիմնարար իրավունքը. Լեմկինի ինստիտուտ 06/03/2024 11:24 | ԼՐԱՀՈՍ
Լեմկինի Ցեղասպանության կանխարգելման ինստիտուտն անդրադարձել է Հայաստանում սկիզբ առած «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման բողոքի գործողություններին՝ հայտարարելով, որ աջակցում է խաղաղ բողոքի ցույց անելու իրավունքին:
«Մենք դիմում ենք Հայաստանի կառավարությանը, ինչպես նաև աշխարհի մյուս բոլոր կառավարություններին՝ ցուցաբերելու զսպվածություն և հարգելու մարդկանց՝ իրենց անհամաձայնությունն արտահայտելու հիմնարար իրավունքը», - X-ում գրել է կազմակերպությունը:

Институт Лемкина призывает правительство Армении уважать право граждан на мирный протест 06/03/2024   11:32  |  Лента новостей
Институт Лемкина коснулся акций, проводимых в Армении протестным движением «Тавуш во имя Родины», и заявил о поддержке права граждан на мирный протест.
"Мы призываем правительство Армении, а также правительства других стран мира проявлять сдержанность и уважать фундаментальное право людей на выражение своего несогласия", - говорится в заявлении, опубликованном на странице организации в соцсети X.
16:40 31/05/2024  |  Лента новостей26 протестующих у здания МИД Армении подвергнуты приводу в полицию
16:21 31/05/2024  |  Лента новостей16 участников акции протеста у здания МИД Армении доставлены в полицию