Սուրեն Պապիկյանը հետևել է ԶՈՒ հատուկ նշանակության ուժերի մարտական հրաձգությամբ մարտավարամասնագիտական զորավարժությանը 06/03/2024 16:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը ՊՆ «Բաղրամյան» զորավարժարանում հետևել են ԶՈՒ հատուկ նշանակության ուժերի մարտական հրաձգությամբ մարտավարամասնագիտական զորավարժությանը։ Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Զորավարժությանը ներգրավված հատուկ նշանակության ուժերը, հրետանային, ռեակտիվ-հրետանային, ականանետային, հակատանկային, բանակային ավիացիայի, հակաօդային պաշտպանության, ԱԹՍ և ռադիոէլեկտրոնային պայքարի ստորաբաժանումներն իրականացրել են տարաբնույթ միջոցառումներ, խաղարկվել են հատուկ գործողությունների, պաշտպանողական, հակահարձակողական և հակադիվերսիոն պայքարի սցենարներ։
Զորավարժությանն ակտիվ մասնակցել են հայրենական մի շարք ռազմարդյունաբերական ընկերություններ՝ ներկայացնելով ժամանակակից միջոցներ, որոնք անցել են փորձարկումներ և համալրել ԶՈՒ զինանոցը:
Զորավարժության ավարտին պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել անձնակազմին՝ մասնագիտական բարձր որակների, հրաձգությունն ու առաջադրված խնդիրները, զորքերի ներդաշնակումը գերազանց կատարելու համար:

Сурен Папикян наблюдал за тактико-специальными учениями сил спецназначения ВС Армении 06/03/2024   17:21  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян, министр высокотехнологичной промышленности РА Мхитар Айрапетян и руководящий состав Генштаба Вооруженных сил 3 июня на полигоне «Баграмян» МО наблюдали за тактико-специальными учениями сил спецназначения ВС с боевой стрельбой. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства РА.
Задействованные в учениях силы специального назначения, подразделения артиллерии, реактивной артиллерии, минометов, противотанковые расчеты, подразделения армейской авиации, противовоздушной обороны, БПЛА и радиоэлектронной борьбы провели различные мероприятия, разыграли сценарии специальных операций, оборонительной, контрнаступательной и противодиверсионной борьбы.
В учениях активно участвовал целый ряд отечественных военно-промышленных компаний, представив современные средства, которые прошли испытания и пополнили арсенал ВС.
В конце учений министр обороны поблагодарил личный состав за высокие профессиональные качества, за отличные стрельбу и выполнение поставленных задач, слаживание войск.
13:46 29/05/2024  |  Лента новостейМинистр обороны Армении принял участие в церемонии открытия Шуманского форума безопасности и обороны
13:02 29/05/2024  |  Лента новостейСурен Папикян по приглашению Борреля принял участие в рабочем ужине министров обороны ЕС и стран-партнеров
09:27 29/05/2024  |  Лента новостейМинистр обороны Армении в ходе визита в Бельгию посетил центральный офис компании «Джон Кокерилл»