Կես ժամ ենք տալիս այս մարդկանց, կամ իջնում են ներքև, կամ լրագրողների հետ բարձրանում ենք վեր. Բագրատ Սրբազանը՝ Արարատ Միրզյանին 05/31/2024 13:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Ձեզ մի քանի օր է ստորացնում են, եթե Դուք չեք իջնելու, ապա այն բոլոր մեղադրանքները, որ Դուք դավաճան եք, գործակալ եք, մնացած բոլոր հարակից բաները Ձեր վրա եք վերցրել և, բնականաբար, ծառայում եք, ոչ թե ՀՀ-ին, այլ թուրքական, ադրբեջանական գործակալներին ու ծառայողներին։ Այս մասին ԱԳՆ-ի մոտ հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը։
«Կամ կիջնեք, պատասխանը կտաք բոլոր հայտարարությունների համար, կամ մենք՝ լրագրողների հետ կբարձրանանք վերև։ Ձեզ չեն նվաստացրել, մեզ են նվաստացրել այ քնքուշներ, ամբողջ մի ժողովրդին են նվաստացրել։ Դեռևս սպասում եմ ընդունելության։ Եթե Դուք այստեղ չեք իջնելու և պատասխան չեք տալու, ուրեմն Դուք ծառայում եք ոչ Հայաստանի Հանրապետությանը, այլ Ադրբեջանին, Թուրքիային և նրանց գործակալներին»,-ասաց Սրբազանը։
Նա նշեց, որ կես ժամ է տալիս այդ մարդկանց, կամ իրենք իջնում են ներքև, կամ լրագրողների հետ բարձրանում ենք վերև։
«Ուզում եք 2 հազար բերետավոր բերեք, կապ չունի, բարձրանում ենք վերև ու ոստիկանների կողմից որևէ սխալ քայլ՝ մնալու է Ձեր վզին»։

Архиепископ Баграт Галстанян дал полчаса руководству МИД Армении, чтобы выйти к демонстрантам 05/31/2024   13:57  |  Лента новостей
Лидер протестного движения "Тавуш во имя Родины" архиепископ Баграт Галстанян дал полчаса руководству МИД Армении, чтобы выйти к демонстрантам.
"Вас уже несколько дней унижают. Если Вы не спуститесь, то возьмете на себя все обвинения в том, что вы предатели, агенты и иже с ними, и, следовательно, служите не Республике Армения, а турецким и азербайджанским властям", - заявил он.
"Либо спуститесь и дайте ответ на все заявления, либо мы вместе с журналистами поднимемся наверх...Если Вы не спуститесь и не ответите, то это значит, что вы служите не Республике Армения, а Азербайджану и Турции и их агентам", - сказал архиепископ.
Он отметил, что дает полчаса им: либо они спускаются вниз, либо они поднимутся с журналистами наверх.
"Приводите хоть 2 тыс. полицейских…Мы поднимаемся наверх. Любой неправильный шаг со стороны полицейских останется на вашей совести", - добавил он.
12:48 31/05/2024  |  Лента новостейВ МВД Армении призвали протестующих воздержаться от противоправных действий
11:46 31/05/2024  |  Лента новостей"Мы знаем, куда идем": в Ереване проходит шествие участников протестного движения во главе с Багратом Србазаном
11:21 31/05/2024  |  ПолитикаАрхиепископ Баграт Галстанян прокомментировал появление "ангела" на площади Республики