Բագրատ Սրբազանն ասել է, որ ինքն է թեկնածու, ուրեմն՝ մենք իրեն ենք աջակցում. Սերժ Սարգսյան 05/31/2024   17:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոչ միայն ես, այլև մեր կուսակցությունը և համակիրներն աջակցում են այն թեկնածուին, ում առաջադրել է Բագրատ Սրբազանը, այսօր դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
«Ինքն ասել է, որ ինքն է թեկնածու, ուրեմն՝ մենք իրեն ենք աջակցում։ Սահմանադրությունը հնարավորություն է տալիս խորհրդարանի 2/3-ով փոխել այն կետը, որն արգելում է երկքաղաքացիներին Հայաստանում զբաղեցնել բարձրագույն պաշտոններ։ Այսինքն, դա ելք է, մի քիչ ավելի դժվար ելք է, քան պարզ անվստահություն հայտնելը, բայց դա էլ է ելք»,- ընդգծել է Սերժ Սարգսյանը։
16:59 31/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնմտություն է առանց միջնորդների վարել բանակցություններ. ինչի՞ են գաղտագողի անում
16:52 31/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլոր բարոյական նորմերից դուրս էր. Սերժ Սարգսյանը՝ վեհափառի մուտքը Սարդարապատ խոչընդոտելու մասին
16:04 31/05/2024  |  Դատական ռեպորտաժներՍերժ Սարգսյանը, Բարսեղ Բեգլարյանը, Գևորգ Հարությունյանն արդարացվեցին

Серж Саргсян заявил о поддержке кандидатуры архиепископа Баграта Галстаняна на пост премьера Армении 05/31/2024 17:31 | Лента новостей
Третий президент Армении Серж Саргсян заявил о поддержке кандидатуры премьер-министры Армении, предложенного лидером протестного движения "Тавуш во имя Родины" архиепископом Багратом Галстаняном
«Не только я, но и наша партия, все наши сторонники поддерживают кандидата в премьер-министры, которого предложил архиепископ Баграт Галстанян», - заявил третий президент Армении Серж Саргсян в беседе с журналистами в пятницу.